All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Заселниците на Катан
PostPosted: Thu Jan 10, 2008 11:31 am 
Settlers of Catan е бордова игра, създадена от Клаус Тюбер и за пръв път издадена през 1995 г. в Германия под названието Die Siedler von Catan. Включва трима или четирима участници, като средната продължителност на игра е от половин до един час.

Основната цел на играча на Settlers of Catan е да се превърне доминираща сила на едноименния остров, облагородявайки го със селца, градове и пътища. Самата игра е сравнително семпла, което обаче съвсем не я прави скучна или безинтересна.

Един от...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.780

Reply with quote  
 Post subject: Re: Заселниците на Катан
PostPosted: Wed Jan 23, 2008 3:38 pm 
Emeritus

http://weregeek.comicgenesis.com/comics/20080123.jpg

Напомня ми на една изцепка в цитаделата, свързана с "гризване на дръвцето".

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Oct 03, 2008 1:02 am 
Играта е прекрасна. Аз и всичките ми приятели я играеме повече от 3 години. Не се заблуждавайте играеме поне веднъж седмично. Най интересното е че практически играта така е измислена, че овен всичките и прекрасни качества НЕ се повтаря НИКОГА. Благодарение на факта че полето се реди всеки път произволно (както и цифрите), с комбинация на личната преценка на всеки и грач и способностите му да предвижда липсата или изобилието на определен ресурс вариянтите на игра са практически безкрайни. Апропо играта я има вече на Български.
http://www.intelligames.bg
В упътването пише че я доставят БЕЗПЛАТНО до дома ви.
Аз си купих българския вариянт от магаиин Хоби Дик, което значи че я има и в Орандж или Сиела.

Reply with quote  
PostPosted: Sun Oct 12, 2008 10:02 pm 

Играта е добра, особено подходяща е за хора, навлизащи в бордовите игри. С течение на времето обаче се открояват някои проблеми - като това, че най-важното в цялата игра е първоначалното поставяне градовете - ако нещо объркаш тази фаза нямаш шанс за оправяне, защото - проблем 2 - всички свестни позиции се заемат много бързо и след това просто нямаш особен избор до края на играта - разрастваш се натам, накъдето въобще можеш, мяташ зара и се надяваш да се паднат твоите числа. Проблем 3 - понякога играта се провлачва твърде много - нещо от сорта на към 2 часа, което е много за такъв лежерен тип игра с много късмет. Но все пак играта си е доста зарибяваща и може доста да играеш преди да ти омръзне ;)
Наскоро ми се отдаде възможност да играя на една нова игра от подобен тип - Stone Age. Засега много ми харесва. Отново има продукция, мятане на зарове, строене на сгради... освен това трябва да си изхранваш населението и други много забавни елементи.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 21, 2008 1:31 pm 
[quote="Fantasy Flight"]Играта е добра, особено подходяща е за хора, навлизащи в бордовите игри. С течение на времето обаче се открояват някои проблеми - като това, че най-важното в цялата игра е първоначалното поставяне градовете - ако нещо объркаш тази фаза нямаш шанс за оправяне, защото - проблем 2 - всички свестни позиции се заемат много бързо и след това просто нямаш особен избор до края на играта - разрастваш се натам, накъдето въобще можеш, мяташ зара и се надяваш да се паднат твоите числа. Проблем 3 - понякога играта се провлачва твърде много - нещо от сорта на към 2 часа, което е много за такъв лежерен тип игра с много късмет. Но все пак играта си е доста зарибяваща и може доста да играеш преди да ти омръзне ;)
Наскоро ми се отдаде възможност да играя на една нова игра от подобен тип - Stone Age. Засега много ми харесва. Отново има продукция, мятане на зарове, строене на сгради... освен това трябва да си изхранваш населението и други много забавни елементи.[/quote]
КАТАН е суперигра! У нас има само 1 вариант, затова на някой може да му е скучна. В Германия са 6 и са много интересни. Цената им е около 25 евро на старите и 30-35 на новите за по 4 човека. За 6 човека си купуваш разширение от около 15 евро на игра. Най-новият вид е "Римска империя", при която е НЕВЪЗМОЖНО да се заеме всичко - играе се по целия свят.

Reply with quote  
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 9:09 pm 
Клеги, естествено че ако объркаш играта, са ти лоши шансовете. Вие играете игри, в които няма значение как си започнал и накрая все печелиш ли? Много тъп аргумент. Освен това по същата логика, ако някъде по средата на играта сбъркаш пак нямаш шансове срещу този който не е сбъркал. Фен съм и имам всичките игри. Обадих се на представителите в България, планирани са всичките игри да се появят на българския пазар. Немците имат изисквания и не можело от маркетингова гледна точка да се пуснат наведнъж. Догодина лятото да очакваме разширението за 5-6 играча. Въпреки, че имам всичките варянти и разширения ще ви споделя, че рядко ги игреме, много хора не искат " да мислят" много. Играеме през ден базовата игра и само като предложа да почнем Търговци или Рицари и Градове се почва бучене. Не всеки задълбава толкова. Играта за Рим е сценарий и е готина.....само дето не мога да накарам никой да я играе, базата им била достатъчно интересна. Между другото ние сме компания от около 30 човека и играеме поне 2 пъти седмично. Ако има фенове, заповядайте да играем.

Reply with quote  
PostPosted: Mon Oct 27, 2008 10:17 pm 
Приятелю, ако искаш, дай да се свържем по имейла и да си початим. Търся превод на правилата на български на игрите след базовата. Имаш ли го?
Моят имейл е a00a@abv.bg

Reply with quote  
PostPosted: Tue Oct 28, 2008 11:14 pm 

minai2, работата е там че първоначалното поставяне решава 70% от играта примерно, и ако си 4-ти подред е много вероятно да не са останали добри позиции и да си прецакаш играта. Не знам дали си играл друго освен Сетлърс ъф Катан, но преобладаващото мнение за добра игра е да се състои от множество избори с относително равно значение по време на цялата игра, а не само в началото и после да се чудиш какво да правиш 1-2 часа. Общо взето след първоначалното поставяне играта е почти изцяло скриптирана - правиш само това, което ти позволява първоначалното поставяне - ресурси от там и разширяване наоколо, но обикновено нямаш повече от 1-2 варианта, защото картата бързо се задръства. Та, при добре замислените игри с множество избори по време на цялата игра е напълно нормално да направиш някои грешки и пак да спечелиш. Все пак това е игра, а не математическа задача - нормално е да се разсеяш понякога, но най-важното е да се забавляваш, да пробваш различни тактики... а иначе да не забравяме и че противника ти вероятно ще сбърка някъде, а и винаги има доза шанс и така :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Wed Oct 29, 2008 9:13 am 
Първото ниво действително не е много интересно, въпреки че има над 1 000 000 000 000 000 000 000 възможни начални позиции!!!!
Но аз играя на другите нива с приятели - "Мореплаватели", "Градове и рицари", "Варвари" и т. н.
Прекалено са интересни и разнообразни, а математическото им изчисляване е по-сложно от това на шаха.

Reply with quote  
PostPosted: Fri Jan 02, 2009 1:10 pm 
търся с кого да играя във Варна ... имам базовата плюс мореплаватели и рицари - всичко на немски. сигурно с малко усилие и време ще събера компания с ентусиасти но е жалко колко хора предпочитат да блъскат белот ...

Reply with quote  
PostPosted: Mon Nov 14, 2011 2:23 pm 
Страхотно описание!!! Поздравления : )
Искам да помоля автора за съгласие да използвам текста в моя сайт.

Reply with quote  
PostPosted: Thu Apr 28, 2016 8:24 pm 
i think the a;02d2ily post limit” was the worst thing tumblr ever did. yeah, i understand people like to spam, but tumblr is the only way people are able to show their feelings without really showing them.. i’m not the owner of tumlbr, so i really have no say in this, lol.[]

Reply with quote  
PostPosted: Fri Apr 29, 2016 7:30 am 
Hola TomГѓВЎs, No es necesario que seas socio del Vilas Club Palermo para acceder a la membresГѓВ­a joven de U Action & Relax.Podes escribir a y ellos te van a pasar toda la daua!Saltdos!

Reply with quote  
PostPosted: Mon May 02, 2016 1:16 pm 
problema e ca ai fost la o viznenaro…uide nimeni n-a platit bilet, toata lumea a venit ca la circ si pe gratis…de aceea nici nu a respectat filmul…pun pariu ca nici tu n-ai venit din proprie initiativa, ci invitat…sa nu crezi ca ziaristii si jurnalistii si publicitarii sunt mai breji…lume cu staif in ghilimele…

Reply with quote  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]