All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Крайно класиране в Конкурса за разказ
PostPosted: Thu May 13, 2004 12:51 am 
No, don't do that. No, really don't. Really.

И така, след продължителна и оспорвана борба, се получиха следните оценки в първия конкурс за разказ на Сивостен.

I награда

Първа награда, с едни мъжки гърди преднина, печели "Син на луната" от Николай Павлов. Пожелаваме му все по-плодотворно и успешно творчество завбъдеще. И да почерпи, разбира се ;")

II награда

Двете втори награди отиват у: "Музика на душата" от Александър Попов и "Ключът" от Мирослав Петров. За тях, естествено, важи същото, при това в абсолютно същата степен.

III награда

Двете трети награди се падат на: "Директен подход", с автор Боян Калинов, и "Краят на сагата" от Милена Русчиклиева. Не защото трябваше да има дамско присъствие, та да не ни обявите за сексисти ;р

И тъй, журито се произнесе. Dixi. Наградите от нас, а бирата - от вас :")

Малко по-долу очаквайте резюме върху критериите от Жеко, а Волкос ще разясни малко по-подробно относно финансовата страна на нещата. Освен паричните награди, всеки награден ще получи и специална бройка от сборника (когато излезе де, не в ръкопис :>) и грамота (obviously handmade (by me(C))) от учредителите на конкурса.

Има и още една много съществена част. Тъй като мислим, че на някои от вашите разкази не им достигна съвсем мъничко, за да влязат сред наградените (все пак, всяко нещо, дори и наградите си имат граница, било то и въпреки желанието ни), бихме искали да предложим следното: имаме най-доброто желание да публикуваме още три разказа (чисто математически), заели местата непосредствено след наградените. Това са: "Кървавата звезда" от Борис Панков, "Трите лами и златната ябълка" от Тихомир Христов и "Пепел" от Венелин Ковачев. За съжаление, финансовите ни възможност за момента не позволяват да отпуснем допълнителни парични награди. Поради тази причина, можем да им дадем само същата специална бройка, заедно с грамота за Специална награда от конкурса. Както и, разбира се, мястото в самия сборник ;") Затова, скъпи автори, молим за вашата преценка и любезното уведомление дали сте съгласни (навити на подобна далавера ;р) или не.

Относно осемте изброени разказа: чувствайте се свободни да правите технически поправки и допълнения по творбите си, с удоволствие ще ви помогнем с мнение или забележка. Има време до крайното събиране на материалите, което засега е планирано края на юни месец.

ПС. Блах, човек докато си оправи правописните грешки...

Last edited by Guest on Thu May 13, 2004 12:03 pm, edited 6 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 2:55 am 

А това... не е клинописно писмо :") Не е и открито в Розета :") Това са... Критериите (Версия 1.0) :>>

В общ вид:

Image

И в разбит:

Image

ПС. Ония две черти долу вдясно май са мое дело ;р
ППС. Листът си беше такъв поначало, не е специален ефект :>
ПППС. В първоначалната постановка на д.С. и д.Ч. липсват резолюциите на д.Р., които доведоха до демократичния аспект в разпределението :> На точките де :>

Profile  

Post subject: Re: Крайно класиране в Конкурса за разказ
PostPosted: Thu May 13, 2004 12:46 pm 

Ver Lark wrote:
И така, след продължителна и оспорвана борба, се получиха следните оценки в първия конкурс за разказ на Сивостен.
...

добро утро :P
честито на спечелилите! :) ех... :oops:
:wink: а къде ще можем да прочетем хубавините?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 12:55 pm 

Честито на победителя, както и на всички наградени! :D
Очаквам с огромно нетърпение да прочета наградените разкази!
Освен това много се радвам, че и моят е сред тях, за което благодаря на журито! :D

П. П. Всъщност кога и как ще се връчват наградите? С моята смятам да черпя, така че казвайте бързо! :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 1:13 pm 

Очаквайте включване от радио "Волкос" ;р Него по го бива за техническите въпроси ;")

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 1:23 pm 
Fidei defensor

Говорит радио " Волкос". Передаем сведение об уровне финансовьх состоянии победивших в конкурсе.

Има два възможни варианта.
1. Да се заеме веднага с изплащането на наградите посредством записи.
2. Да бъдат дадени заедно с останалата част от наградния фонд: Грамотите и Книгите.

Аз лично като беден студент смятам, че вариантът с изпращането веднага е най-добър.
Има и трети вариант все пак - всеки от наградените сам да реши кога да си получи наградата.

Имам и още едно предложение. Връчването на наградите за участниците от София да бъде ораганизирано и да включва съответното количество бира.
Ще бъда благодарен на всички да изпратят данни за връзка на info@sivosten.com

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 2:19 pm 

Благодаря за наградата и за признанието!
Поздравявам всички победители и участници в конкурса. Ще се радвам пак да премерим сили на полето на фантазията и мисълта.

Съгласен съм с Волкос, че връчването на паричните награди е да се извърши веднага с пощенски записи.
Но предложения от Волкос трети вариант не е никак лош - всеки сам да решава как да си получи наградата.
Лично аз предпочитам да си получа паричната награда по пощата със запис.
Бях си обещал, че като взема ще черпя и ще го направя. Е, ще почерпя разбира се и журито :D като го видя в София. Смятам, че е хубаво да се организира нещо като официална церемония свързана с раздаването на грамотите.

Е, още веднъж честито на всички.
Миро

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 2:24 pm 
Fidei defensor

Тогава дай адрес да ти го пратим. Ще има кат гледам две събирания, едно за грамотите и друго за промоцията и раздаването на самия сборник.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 2:41 pm 

Ами мисля, че третото, което е всъщност второто или първото по избор на наградения, е най-добро ;р Особено като всеобхватност ;ррр Паричните награди като цяло са си техническа (е, и важна де) подробност, така че на всеки както му е най-удобно - със запис, на ръка, при връчването на грамотите или сега.. Само се разберете с Волкос, аз мисля че той няма проблем с нито един от вариантите. Парите са отделени, така че няма възможност да стане фал ;>

По въпроса за грамотите и книгите. Значи, за грамотите, ще ми трябва малко време да ги изработя, а и да се консултурам с мосю Николов, дето с него си партнираме обикновено за графичния дизайн ;р Най-удобно според моите възможности ще е да организираме някое скромно биролейство другия месец, тъй като следващата седмица съм в сесия, а след туй идва краят на май - т.е. новият брой. Няма нужда да ги проточваме до след издаването на сборника, най-малкото защото ще пропуснем един повод за пиволеене .р А защо пък да не са два ;р

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 2:57 pm 
Дубъл

Грамоти. И тва доживех ей. Епа ше гепнем някоя картинка за фон на Valeho ili Royo ся много модерно гледам да се праи корицаилюстрацияфон от тея за сичко що се зове фентъзи от куцо кьораво и сакато. :twisted: Може пък халба бира и гола мацка поименно. За дамите, виж тука закъсвамее. Некви предпочитания? ;р

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:10 pm 

А, Ройо, Валехо.. изтъркаха се ;р Ма може на Жеко да ги дадем да ги напише на ръка ;р По-оригинално Няма накъде :>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:12 pm 

Официално заявявам, че нямам нищо против да ми публикувате хмм "нещото". Освен това съвсем не-благородно ще позавиждам на тези дето са в топ5 :lol: Да им е честито! :lol: Добрата конкуренция е нужна за развитието, така че се радвам, че се получи толкова силен конкурс(и оспорван - цели 3 разказа на толкова малко от 5-ата). Пък след няколко месеца - пак :)
И още веднъж - честито на печелившите. И да почерпят.
пп.:и аз ще черпя де :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:17 pm 
Дубъл

Ама сам проЗд. ЧЕСТИТО НА ПЕЧЕЛИВШИТЕ, както и благодарско на останалите за труда и търпението ;р Ммм Райст, грамота не рецепта ще праим. Жеко ще го фанем за корицата на "Санскритски легенди" ;р

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:28 pm 
Fidei defensor

Мда бе.
Честито на спечелилите. С тях ще се видим очи в очи.
А за "Санскритските легенди", става...само да не му даваме да пише и легендите, че ....дори и моето тренирано око ще се умори някъде по пътя.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:30 pm 

Честито на всички победители и от мен!
А аз мога ли да получа едно писмо с резюме на разказа ми ако не ви затруднява много?

Profile  

Post subject: bravo
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:34 pm 

Честито и от мен на печелившите!

а за останалите да не се отчайват, може и до година да имат по-плодотворна реализация, ако уважаемите господа-инициатори пак решат да издават сборник ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:50 pm 

Първо да кажа едно голямо здрасти на всички!

Ех, направо ми разтопихте душата от кеф с това второ място:) (за Музика на душата). Явно се е харесал, но при все това ще се радвам да ми пратите кратко ревю на майла, ако не ви е проблем. Поздрави на всички участници! БТВ, има ли шанс да се доберем до всички разкази?

Много жалко, че не съм от София, щеше да е супер да ви видя. Какви детайли точно са ви нужни?

Чакам с нетърпение следващия конкурс:)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:52 pm 
Fidei defensor

Трите имена и точния адрес за изпращане на запис. А и ако искаш можеш да кажеш от кой град си, за да дойдем лично :P :P :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:56 pm 

Между другото забравих да попитам колко са участвалите разкази и съответно автори (защото предполагам, че двете числа се различават с лек превес на разказите). :wink:
Да знаем къде сме, не за друго - защото втори от двама не е много гот, но десети от седемдесет примерно си е добре. :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 3:58 pm 
Fidei defensor

34 са разказите а авторите.... в момента нямам точни данни, ще изчакаме включване от Царската зала в Сивостен, за да чуем директно и на живо мнението на Негово Величество Вер I Ларк.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 4:07 pm 

Бях на лек обеден пир ;р Ех, пиленцето е божествена работа.

Авторите са 26, ако правилно съм броил ;') За разказите - само кажете кой ви е разказа, да не стане някое оплитане тук, и за ден-два-три (докато си кажат мнението всички от журито и компилираме в текст ;р) ще го получите, няма проблем :>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 4:10 pm 

Ма естествено, че ще си кажа:) От Казанлък съм по принцип, но уча в Пловдив, там е по-добре:) Бе лятото нали еврокон има, може там да се видим, пък може и аз някой ден да дойда до Софията.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 4:26 pm 

Абе аз както винаги предимно на въпроси карам, но имам още един въпрос към организаторите - понеже някой тук попита къде може да прочете разказите, нещо против да пусна линк към моя?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 4:46 pm 

Suglasen sum da se publikuva (za kurvavata zvezda)
Pozdravlenia na pobeditelite

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 13, 2004 4:59 pm 
Fidei defensor

Нищо против

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]