All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ] 
Author Message
 Post subject: Hallmark или HBO?
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 3:29 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

подтема на седмицата, брр :")

да видим...

холмарк имат голямо количество стойностни собствени проекти с тематика (подчертавам с тематика, щото стойностни само откъм ефекти проекти има навсякъде); няма да седна да ги изброявам всичките на холми старши и младши, но единствената свястна собствена продукция (според мен) на НВО е "Карнавал". вярно, че за сметка на това е наистина култова, но е една. бързам да отбележа, че не си го плащам отгоре вече повече от година, и ако са изкарали нещо през това време - не зная за него.

имат много повторения - и двата канала. скъсват се да въртят едно и също. всъщност, в това отношение много по-зле е холмарк, чийто набор е значително по-беден, докато НВО сваля хитовете от широкия екран една година по-рано от останалите канали.

на този фон, обаче, НВО има много повече плява. по принцип е про-холивудски, което става досадно.

Холмарк излъчва няколко великолепни сериала (Midsomer Murders, Crossing Jordan, Law & Order, The Division.. за Taggart съм раздвоен..), каквито НВО няма. за сметка на това ми е втръснало от 1) дъщерите на макнякой си, които така и не можах да запомня, и 2) непрекъснатите "inside", "close-up" или както там ги бяха кръстили погледи от близо (или в сцени) на филмите, които и без това се повтарят честичко.

Холмарк, обаче, имат навика да излъчват - особено през викендо - филми, които са твърде далеч от зрелищни. точно там гледах, напр., Safe house с Патрик Стюарт, който не съм виждал в ничия програма - и той не е единствен. НВО излъчват гребена на вълната.

сигурно има и още, но в момента не се сещам :")

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 3:59 pm 
Валхеру

Hallmark определено... писнало ми е от глупави Холивудски бози; поне филмите на Холмарк имат някаква стойност.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 9:55 pm 

Холмарк правят наистина филми, които са готини и красиви и въобще, ефектите и историята са прекрасно преплетени ... обаче както Вер каза имат много беден репертоар. Аз лично съм виждал адски много филми с логото на HBO в началото и съм ги харесвал. А Карнавал-а направо кърти мивки ... само чее се плаща :P а аз не гледам толкова често телевизия, за да плащам и допълнителни програми ...

in short our pal is doomed...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 9:58 pm 

Абе на Холмарк единствената им издънка беше филма за Язон - оня с негъра Орфей. :lol:
Иначе HBO си е такава боза, че няма накъде повече.

the human heart is hungry still...
http://www.headoff.info

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 10:44 pm 
Валхеру

Gorthaur wrote:
Абе на Холмарк единствената им издънка беше филма за Язон - оня с негъра Орфей. :lol:

Бе актьорът, който играеше Херкулес, цепише мрака отвсякъде :lol: Някакъв луд културист, просто репликите му убиваха.

Филмът за Аргонавтите също е донякъде добър, ако пренебрегнем Орфей.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Oct 08, 2005 11:43 pm 

Хм, тепърва ще гледам "Херкулес". Културист, викаш. Напълно подходящо - то и в легендите туй момче не се слави с особен ум :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 12:23 am 

Херкулес-културистът, който е известна мутра, по принцип, се явява именно в Златното руно :")

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Oct 09, 2005 1:00 am 

Спомням си го, ама за новия филм гледам са избрали друг актьор. Предишния не беше кой знае кво, маса мускули само, ама то и за Херкулес кво повече ти трябва - това си е така да се каже гръцкия Конан :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 26, 2005 1:50 pm 
Молекулно прост

отговорът на въпроса: Канал 1 :-D

може и БТВ от време на време ("В името на родината" си струваше)

иначе от HBО нямам кой знае какви впечатления, освен ако не го пуснат на промоция :-(

да отбележа че хванах по Hallmark и Шерлок Холмс, мисля че са екранизирали почти всичко по темата, а са го направили и добре

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Oct 26, 2005 3:16 pm 
A memory of a frozen soul

И аз като физика - нямам много наблюдения на ХБО-то, щото не съм абонирана за него, за сметка на това Холмарк ми е любим канал, изгледала съм де що са давали (вероятно не всичко, но повечето неща) и все ми е харесвало. Харесва ми, че си снимат сами филмите и правят хубави неща за ТВ. Цялата поредица на Халми фентъзи/приказни филми са ми любими, като се започне - 'Легенда за леприконите', 'Гъливер', 'Алиса в страната на чудесата', 'Язон и аргонавтите', 'Арабски нощи', 'Алиса в огледалния свят', 'Моби Дик', 'Снежната кралица', 'Снежанка и седемте джуджета', 'Мерлин', 'Пътешествие до центъра на земята'... хъх, сигурно изпускам нещо.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 31, 2005 12:47 am 
спъната жирафа

Фентъзитата на Холмарк са страхотни като изключим някой "малки" изцепки като черния Орфей :twisted: - сънувах кошмари по тоя повод, но пък от друга страна " Сексът и града" на НВО ми е мноооого любим сериал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 31, 2005 12:59 am 
Дядо Йоцо гледа

Е, сексът и градът и по Нова го дават, така че мда - Hallmark :)
Даже в момента тече филма за Цезар ;)

HBO са нагли и искат кинти за да гледам липсата на реклами на нещо друго освен самия тъп канал... Иии като цяло я пуснат 2-3 хубави филма седмично я не. Ни ма радват дет се вика :)

Жал ми е само че Crossing Jordan нещо го спряха. Епизодите ли свършиха, някой забременя ли.... ама беше най-интересния момент мама им :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 31, 2005 2:05 am 

дам, ма сега ХБО ще пускат Токио Годфадърс (аниме е, при това много добро), и Метрополис пуснаха.. а Холмарк такива неща не дава :-D
но инак напълно подклепям за приказките, разкошни са :-)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 31, 2005 3:27 am 

нямам HBO, но Holmark са прилични. Таггарт е много сладурски сериал, докато не мога да кажа, че Division е добър. има един сериал, много готин с един симпатичен актьор - играе в Стигмата май или нещо такова. както и да е, та той е крими и супер, защото този актьор се справя великолепно в ролята. социалните драми на еди-кой-си са нещо, което не мога да гледам вече. фентъзитата са им сладки и се надявам да филмират още прикази, защото наистина се котират. доколкото знам ще правят продължение на Мерлин, което ме изпълва с възторг, защото първата част беше стилистично много пипната, макар и не наблъскана до козирката с ефекти. трудно понасям "зад кулисите" на, защото са зверски скучни и даже знам репликите им наузист. почти не гледам телевизия. рядко намирам време и желание за това. но преди 2-3 години, когато нямаше нещото наречен "кабелен нет" обръщах внимание на телевето и мога да кажа, че Холмарк беше един от малкото стойностни канали... освен XXL. ;p

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 5:15 pm 

Някой ще ми каже ли от къде мога да си сваля свободно сериите на "Убийство в Мидсамър". Ако е възможно да имат субтитри или дублаж. Моля, посчете ми сайт.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Nov 02, 2006 5:47 pm 

eMule - без субтитри или дублаж... може би евентуално някои английски субтитри. другаде не съм ги засичал

Profile  

Post subject: HBO's "Rome" - сезон II
PostPosted: Fri Jan 12, 2007 12:16 am 

Долна интрига, животински разврат и крайна мизерия. Не най-епичната представа за (бъдещата) велика Римска империя, която изниква в главата на читателя или зрителя. Все се сблъскваме с безпощадните, но могъщи легиони, извиращи от пъпа на света, блясъка на великия култур-трегерен град, възвишената реч на Цицерон или Цезар, et cetera...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.442

Last edited by The Doctor on Thu Mar 15, 2007 2:53 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 14, 2007 10:42 pm 

Чакам следващите епизоди с нетърпение. Може би за първи път някой се сеща, че Рим не е само героизъм и епични сцени, а и мръсни долни интрижки подплатени с много пошлост. Само Цезар ми се струваше малко неподходящо подбран, но какво пък.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 14, 2007 11:51 pm 

По бюстове все изглежда някак по-изпит... или поне с невидима тройна брадичка :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 12:01 am 
Star-crossed voyager

Бе не знам, винаги съм си мислел, че Цезар не е изглеждал кат' кюфте, пък и липсваше епичността, щото все пак и нея я е имало де ;).

Хакуна матата,
Симба

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 15, 2007 12:44 pm 

Не, Симба, добре си беше направен. Достатъчно епики сме гледали. Малко разнообразие винаги е полезно.

Jack O'Neill, е точно за това говорех, не го бяха подбрали много адекватно, но в крайна сметка го преживях, че даже ни беше жал за него, когато го клаха.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 8:48 pm 

ами то аз малко неадекватно се намесвам, но по прицип харесвам повече НВО, главно защото има разнообразие от предлагани неща.
Четох нагоре за карнавал, а ако някой е споменал и Рим, ще е готину, аз там гледам доста сериалчета ако го хвана наврем, а по холмарк само някой друга приказка като чудната легенда за лепреконите и примерно пътуването на еднорога (дано да бяха така заглавията)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 07, 2007 12:37 am 

Рим продължава да рути мазилка :) Най-накрая го продължих след 10-сезонната Старгейт-одисея, която преживях, и ме разби. Е такава Клеопатра няма, просто 8)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 23, 2007 8:26 pm 
Murderator

НВО! Твърдо!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Feb 23, 2007 11:39 pm 

Защо твърдо?

Иначе - с изненада открих, че срещам името "Халми" на най-неочаквани, или поне не съвсем очаквани места, и резултатът ми харесва (с изключение на статистическата грешка). Оказа се, че Робърт Халми - Старши и Младши са изпълнителни продуценти на "Дядо Прас". Не ме изненада истински, но за пореден път ме впечатлиха. Оказа се, също, че Халми - Младши е изпълнителен продуцент на Фарскейп. Тук ме хвана неподготвен, но като се замислих - личи си.

И си изграждам все повече мнение за некасовост, което меко казано много, много ме блазни и радва.

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 25 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]