All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 82 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

Кой е най-добрият Sci-Fi сериал?
Andromeda 3%  3%  [ 1 ]
Babylon 5 18%  18%  [ 7 ]
Battlestar Galactica 10%  10%  [ 4 ]
Farscape 23%  23%  [ 9 ]
Firefly 8%  8%  [ 3 ]
Star Trek 13%  13%  [ 5 ]
Stargate: Atlantis 0%  0%  [ 0 ]
Stargate: SG-1 5%  5%  [ 2 ]
The X-Files 13%  13%  [ 5 ]
Друг (кой) 10%  10%  [ 4 ]
Total votes : 40
Author Message
 Post subject: За Sci-Fi сапунките - с любов
PostPosted: Fri Feb 09, 2007 10:03 pm 
Star-crossed voyager

Кой е любимият ви Sci-Fi сериал и защо. Аз лично гласувам за Стар Трек - като една от най-старите и над комплексно развити като идея Sci-Fi сапунки. Единствено ме дразни чинията на Ентърпрайз... много е грозна. Даже във Фарскейп нямаше толкова грозен кораб :).

//едит:

SF за Soap Fiction

Замисляли ли сте се някога върху факта, че сапунът всъщност далеч не се пени във всякаква вода? И че е много вероятно, ако си внесете такава от Европа да речем, да се окъпете с мъка? Нямам предвид континента; Европа, вкратце, е също така и спътник на Юпитер, изобилстващ от хаш-две-о. Забравете подобни дълбокофилософски размисли и ми повярвайте – пени се. Че и мехурчета пуска, самосиндикално. Всичко започва с... имало едно време...

--
Автор: Вер Ларк
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.420

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 1:20 am 

Млъкни бе, пепел ти на езика! :-D

Как ще пишеш такова нещо за Ентърпрайз?!? Няма да те канонизираме за фотолизатор, да знаеш. Ся ако кажеш, че и на Соверен клас чинията ти е смешна?

Иначе по темата ... Стар Трек ми влезе под кожата както никой друг сериал. Бих казал, че и Досиетата Х са ми любими, но може би на 2-ро място.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 1:33 am 
Star-crossed voyager

Тя ми е и грозна и смешна.

Измежду тия има добри попадения де: http://plaza.ufl.edu/cbowker/Wallpaper/ ... rships.jpg

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 1:45 am 

Battlestar Galactica, защото е изключително човешки, емоционален, многопластов. Персонажите са сложни и което е по-важното, търпят развитие... Не на последно място, визията също е страхотна.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 10, 2007 2:01 am 
No, don't do that. No, really don't. Really.

Вавилон, честно казано, винаги ми се е струвал най-изпипан. Само Файърфлай не съм гледал, но от това което ми е разправял Айсам - сигурно ще ми е забавен, но едва ли ще го цаня за най-добър :)

пс. Мен пък ме дразни бойният мостик на новите Ентърпрайзи - страшно непропорционален е... Чинията си е чиния, иначе...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Feb 13, 2007 11:10 am 

Смешна, куртаци!;)

Тез триъгълни форми вече сме ги гледали. Не, благодаря!
Релативити страшно ми напомня на един друг кораб, ама като не мога да се сетя ...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 15, 2007 5:12 am 

Загледах добрите стари "Война на световете: Второто нашествие". И там бяха триъгълни, нали всичко беше три, и оръжията им отгоре приличаха на душ :) Всъщност явно съвсем умишлено бяха запазили що се отнася до корабите ефектите от 53'та де... 88'ма отдавна има доста качествени неща :)

А колко кошмари съм сънувал навремето от тоя филм, ей! Даже се оказа, че два от четирите епизода, които изгледах досега ги помня (особено последният - това трети, пилотният се брои 00 май). С хокеистите, когато дзверът откъсна ръката на един, бабето-извънземен, която утрепа едно войниче с третата си ръка, и когато щяха да будят Спящите в езерото в Канада и наш'те хора им проводиха малко високо напрежение, та ръчичката с трите пръста с вендузите се фръцка, фръцка и накрая потъна.

Но се оказа, че хич не ми е страшен вече, даже доста наивен, макар и приятен за гледане :)

А иначе какво се оплакваш, бе Рапсъди? Ми смешни са. Добре че дойде финалния игрален на TNG, та souvereign-класът да заприлича на нещо. Как му беше името, Insurrection ли беше? The Andromeda Ascendant е далеч по-елегантен съд с цялата си безплътност - щото обемът и надвишава някъде шест-седем пъти централното тяло, сигурно, и защото Роми таковата... да. Но е пропорционална (което дефакто няма значение). И имаше ракети. И маневреността някак и отива - не защото е нещо важно в безтегловност, но защото и slingshot-a, и евазивите на Валънтайн, и онзи маньовър на Хънт (делта ли беше, какво ли беше, когато се правеха на умрели и след това се извъртаха на 180 по напречната хоризонтална ос и форсираха) изглеждаха красиво. Нищо, че не знам защо пет сезона асоциирах Андромеда с Найк - приличаше си на маратонка, пък! Докато смешният Ентърпрайс на адмирал Райкър от последния епизод на TNG с трите двигателя приличаше на тостер. Е предпочитам маратонка. А Райкър на какво приличаше е друга приказка...

Сега, честно казано, единственият елегантен Ентърпрайс е NX01, който не е никакъв клас, но пък е филмиран почти 40 години след оригинала.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 17, 2007 12:37 pm 

Смешен можеш да викаш на първия Ентърпрайс, дори 2-рия кораб на Кърк вече има фаца в дизайна на warp necells (светлинните дюзи). Клас Галактика си е много файски даже.
Соверейн клас се появява още в VIII-та серия - Първи конатакт.

И айде бегайте някъде другаде с миризливата Андромеда.;)

Елегантантен ти е NX-01 щото не е макет а вече си е 3д.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 17, 2007 12:40 pm 
Emeritus

Това колко е елегантно нещо има малко общо с това как е правено. Имперската совалка и Хилядолетния сокол са много по-стилни от изгъзиците в Епизод 1.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Feb 17, 2007 1:24 pm 
Star-crossed voyager

Абсолютно съгласен с Андрас :-D .

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Feb 19, 2007 12:54 am 

И аз, и аз...

Три-де, мри-де... абе, Рапсъди - сега пък и моя милост и аз не сме чак толкоз балами, че да не правим разлика между шейсе-и-шеста и две-и-шеста (ем, че и макета хич не е две-де, вервай ми). Ясно ни е какви са били възможностите преди и сега, и не говорим за тях, значи.

Сега ако под "фац" имаш предвид двете произведения от бракосъчетанието на хот-дог и недопушена пура - приемам те, има ги, постарали са се, толкоз са могли последните четирийсетина години на миналия век (изключая последните пет-шест), каквито възможности са намерили - ползвали са ги. Ей го поне розови пудели с рогче няма. Лошото е само, че аз кат ти викам пропорция, ти ми четеш само порция-та - NX01 не е "куул" щото е "три-де" или щото е добре оцветен в различни гами на сивичкото, а щото (макар и като прототип с възможност за навлизане във високата атмосфера, поне) леко взе че се посплеска по вертикалата, пък и фацовете от пуричките престанаха да са дълги една малка от цялостното таковата, тяло. Даже стана един вид, тази мръсна дума, по-практичен дизайнът - доколкото традицията не позволява да се премахне тясната свръзка между двете основни секции - нали трябва да изглежда все пак като Ентърпрайс.

Такива разни. И за капак говорех за елеганс, което пък си е чисто визуално възприятие.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 2:07 pm 

Практичен дизайн на оурп населите? Сгурно се шегуваш! Нещо не ти виждам дипломата по корабен дизайн от 24 век.;)

NX-01 изобщо не трябваше да изглежда по този начин, като съпоставиш следващите модели някакси не се връзва с развитието на корабостроенето във филма и подобрения дизайн. Виж как фацата се подобрява от Кърк насам ... и в един момент ти изцвъкат първия Ентърпрайс, който по фаца се конкурира със Соверейн клас, а ти ми говориш за практичност. При условие, че 1701 модела е в пъти по-добър он NX-01 във всяко едно отношение, освен дизайна. Ама да направят по-кофти дизайн сега, не отива. Там е работата, че те не се придържат хронологически в развитието на дизайна, а са го направили да изглежда добре, ей така от чиста гъзария.

Да ме прощавате, но в съвременните концепти на звездолети има доста повече стил, защото художниците вече имат основа, върху която да творят. Стар Трек и Войните си остават класика и това е.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 2:10 pm 

А, виж, това е друго - те виденията (щот да ги нарека "вижданията" ще е малко пресилено) на Бърман и компания са просто уникум :) И цяла отделна тема...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 2:26 pm 

Тоз Бърман явно е участвал в продуцирането на всички сериали по Стар Трек, но в последния май повече се е месил в работата на сценаристите.

Честно, забелязъл съм, че в повечето случаи корабите на извънземните са доста по-радващи очите ... поне на външен вид.

Пък за Звездни войни, като погледна Тай изтребителите и ми става жал ... Да не говорим за обувките в Облачния град или Тантив IV (кораба на фамилия Органа), но виж Мон Каламари кръстосвачите, разрушителите, фрегатите и бунтовническите изтребители са на ниво.

Забелязали ли сте в Старгейт Атлантис с какви кофи пътуват през вратите. То хубаво че трябва да е тясно ама да мяза пък на ... кофа?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 7:16 pm 
Star-crossed voyager

За максимален обем - трябва. Щото ако се замислиш рециклиранети си е рециклиране (на Оу две-то), резервоари обаче трее си има и обем тоже. Там явно са наблегнали на практичност. Но пак не е толкова зле колкото адски непропорционалните ентърпрайзи. Са, сериала ме кефи, ма в дизайна на кораба са си оставили ръчичките.

А в Стагейт СГ-1 пък Прометей прилича на пи**а, добре че гътна, че много грозно нещо...

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 7:40 pm 

Хихихи, ще го видим SG-1. Айде ако сюжета е завладяващ, ще си затворя очите да корабчетата:)

Иначе само като видях совалката, в която Кърк и Скоти пътуват до звездния док и Ентърпрайс в началото на Стар Трек - Филмът и ми стана лошо. В Атлантис пак има някаква фаца. Ама айде стига с тез дизайни, колкото са могли, напраили са.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 8:59 pm 

Гласувах за Фарскейп. Има огромен потенциал сериала. Много добър похват за развитието на действието, според мен, е най-оригиналния от всички изброени.
Втория сезон, когато нещата "загрубяват" най ме грабна.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Feb 21, 2007 11:39 pm 

LEXX това е най-завладявалият ме сериал. И макар да не съм изгледал и половината от него мога да кажа че ми се е сторил доста по добре в отношение на сапунки като Андромеда и Старгейт. Но понеже сериалът съм го гледал преди много години сега само ми припомниха съществуването му по Си-Фи АХН трябва да го погледам пак може и той, като на Вер Войната на световете, да ми се стори наивен.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 12:28 am 

(сменям малко името на темата, за да пасне на следното)

SF за Soap Fiction

Замисляли ли сте се някога върху факта, че сапунът всъщност далеч не се пени във всякаква вода? И че е много вероятно, ако си внесете такава от Европа да речем, да се окъпете с мъка? Нямам предвид континента; Европа, вкратце, е също така и спътник на Юпитер, изобилстващ от хаш-две-о. Забравете подобни дълбокофилософски размисли и ми повярвайте – пени се. Че и мехурчета пуска, самосиндикално. Всичко започва с... имало едно време...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.420

--

Иначе се съмнявам Лекс да ти се стори наивен, твърде е шантав - може по-скоро да хванеш нещо ново из всичките откачалщини :) Изисква си няколко гледания, май (което ме подсеща да си го дръпна в някакъв момент...). Той и Фарскейп много приятно ме изненадва на второ четене - доста по-дълбок е, отколкото ми се беше сторил. Може евентуално малко да са се престарали с разнообразието на раси и привички, но пък за сметка на това са си компенсирали идеално с взаимодействието между тях :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 8:48 am 

Поздравления за статията! :-D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Feb 22, 2007 9:08 am 
Star-crossed voyager

За Клаудия Блек може и да несвари да се ожени, малко им остава да играят заедно, а явно Лекса е голям дзвер, не му дава да митка :-D .

Но пък ако в новият сериал участват и двамата, може в кръга на шегата да си го казал, но няма да се учудя ако се пръкне още някоя рожба на НФ сериалите (буквално рожба :P )

The moment may just last

Profile  

Post subject: ...
PostPosted: Sat Mar 10, 2007 3:34 pm 

Като си говорим за НФ-сапунки, “Андромеда” е вторият по популярност от общо трите авторски сериала на Джийн Родънбъри. Или четири, ако разделим Стар Трек на Original Series и Next Generation, както направих в уводната си статия – http://www.sivosten.com/content.php?review.420 . Не смея да кажа “и по значимост”, тъй като веднъж експлоатира вече добре познатата ни от Стар Трек среда на космическия кораб, втори път серията е филмирана съвсем скоро (или доста късно, в зависимост от гледната точка) – пет сезона в периода 2000-2005 г...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.432

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 10, 2007 4:17 pm 
Star-crossed voyager

Хареса ми как си охарактеризирал пети сезон, адски точно. Иначе не съм съгласен, че идеите са чак пък толкова дълбоки, макар че наистина има някакъв паралел с динамиката на времето в което живеем де.

А за пост апокалиптичното, че не е често експлоатирана идея пък ме уби. Точно в този си формат - може би, макар че до голяма степен подобна идея експлоатира и BSG, макар и с друга цел - постапокалиптично бъдеще и стремеж да се съхрани и възстанови едно общество - на практика същото. Това от НФ сапунките, а като цяло в НФ е доста срещана идея - даже онзи страшно готин филм, дето се сочеше като прародител на Матрицата, избяга ми името в момента (ако включим и литературата - още повече, сещаш се за фондацията там, за звездите като прах, камъче в небето - и тва само при Азимов, при ефремов пък Часът на бика и т.н. Изобщо не претендирам за пълнота даже).

Иначе статията ми хареса де, макар че толкова много сме си говорили на тая тема, че трудно би могла да ми бъде чужда :lol: :lol:

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 10, 2007 4:19 pm 
Владимир Райков

X-Files. Другите са боклук, под всякаква критика. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Mar 10, 2007 7:15 pm 
Магьосница

Lexx ми беше харесало адски много преди време, но основните 4 (или 5) филма, които бяха. Последвалия сериал ми се стори много тъп, мжое би защото бяха сменили главната героиня, която в основните филми беше страхотна и като визия и като характер и излъчване.

Nil illegitimi carborundum!

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 82 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]