All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Трите лами и златната ябълка
PostPosted: Wed Sep 26, 2007 6:41 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

Изви се край село хоро голямо, излезе и Радка – малка пиратка – да се похвали с новата си гиздава премяна. Най-личната мома в селото беше Радка, а и беше щерка на Пират Митьо – страшилище за всички околни рекички, езерца и поточета. Приближи се към Радка селският идиот и несретник Найден – така го бяха кръстили, защото овчари го бяха намерили край купа сено току до гората. – М-м-м-много си х-х-х-хубава, ма, Радо! – заекна Найден, а момата закачливо го стрелна с очи и срамежливо заусуква един ...

--
Автор: Т.Христов
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.632

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 3:21 pm 
Дзен-лунатик

Симпатично, усмихнато и вярно!

И добре дошъл другарю на страниците сивостенски!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 5:57 pm 
Here be monsters!

@Cliff_Burton: Бе тоя съм го виждал и преди из Сивостена.. :-x Пише е такива подобни, неразбираеми алегории. Четеш - приказка! А после, чак осъзнаваш, че въщност лично тебе те е окепезил! Ама замаскирано така. Алегорично.. :-x

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 6:03 pm 
Молекулно прост

Теб, Б. Делвиг, просто те гони параноя. Доколкото знам това е старо (дори покрито с патина) произведение, непубликувано до ден днешен, а всъщност участник в един древен Сивостенски конкурс (толкоз древен, че ти сигурно още над "Обречения град" си сричал тогава :P )

http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?t=1252

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 6:31 pm 
Here be monsters!

Да бе параноя..чакай, че така се развълнувах да те оборвам сега, че три пъти пускам сърч за "секирче" и се чудя що не излиза нищо. :roll:
8) А "Обречения град" когато го четох за първи път, хората пишеха на Фортран и Паскал. Комуникацията по форумите ставаше с перфокарти, които си изпращахме по пощата.
...Нямаше спамери. 8)
Освен това....Нямаше още никакви хора
около кафенето "Кристал".
Късите рокли бяха на мода.
Емил Димитров едва беше запял...

Profile  

Post subject: Re: Трите лами и златната ябълка
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 6:33 pm 
Ето по-весел край на тази история:

Един ден Найден си пасял кротко овчиците и изведнъж кучетата-пазачи надали страшен вой и се нахвърлили върху нещо ... или някой в храсталака.
- Ч-ч-ч-ч-чиба! Чиба! - извикал Найден и се спуснал да спасява нещото в храстите. (Докато изговори това "Ч-ч-ч-ч-чиба", кучетата добре се позабавлявали с нещото.) Доближил най-накрая той и що да види! Това била Радка-пиратка, цялата раздрана в сълзи (и сополи). Найден и помогнал да стане и решил да я изпрати до в къщи, а тя се вкопчила в него:
- Моля те не ме връщай, Найдене! Искам да остана при теб. Само за теб си мисля и ден и нощ! Сън не ме лови! Вземи ме, моля тееее!
Найден се опитал да я вразуми, но тя не та не. Отишал при богатия съпруг на Рада, но той отказал да я приемe обратно. (Споделил, че напоследък тя станала прекалено страстна и вече не издържал на на напористите й ласки.)
- Вече сам на години. Пожали ме, Найдене! Ако вземеш Рада за жена, ще ти дам колкото пари искаш, че и златната ябълка ще ти дам!
Помислил Найден и приел. Така станал заможен човек. Радка-пиратка му народила 10 малки пиратчета и двамата си заживяли щастливо, защото единствен Найден съумявал да задоволи несекващите страсти на Радка. Така се оправдала поговорката "Роди ме, майко, с късмет, па ме хвърли на смет."

Post subject:
PostPosted: Thu Sep 27, 2007 6:37 pm 
Here be monsters!

е-бане.ком ---->

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Sep 28, 2007 12:52 am 
Молекулно прост

B. Delvig wrote:
Да бе параноя..чакай, че така се развълнувах да те оборвам сега, че три пъти пускам сърч за "секирче" и се чудя що не излиза нищо. :roll:

Мм, да беше на "топорче" потърсил :angel: Простете за играта на думи 8) Всъщност това бъркане на два различни по своята същност и предназначение уреда е нещо типично за така наречения професионален читател (ПЧ). Той - ПЧ - си има и ерудиция и широка обща култура, чете, разбира, осмисля. И най-важното - интерпретира. Ама използва интерпретациите като тухли четворки (или блокчета Итонг, според предпочитанието), циментира ги със здрав разум и такова мироздание си вдига, че чак слънцето засенчва. А каквото не пасва на изначалния и първичен замисъл на мирозданието, се дотъкмява и доизкусурява. Обаче така се пропускат детайлите. :unhappy: Пък именно в детайлите се крие (дявола) чара на която и да е словесна постройка, била тя и паянтова барака :-)
А оптимизма трябва да се насърчава, но това вече е друга тема 8)

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Oct 12, 2007 9:56 am 
Ето това се казва талант! Евала, физик! И сюжет, и стил, и всичко си има. Не само е огромен кеф да се чете, но и има над какво да се замисли човек. Пожелавам си един ден и аз да мога да пиша така, а на автора пожелавам още много такива творби, за които мога спокойно да кажа, че са сред най-добрите неща в Сивостен, които съм чел.

Post subject: Re: Трите лами и златната ябълка
PostPosted: Thu Jul 09, 2009 10:41 am 
Ааа, опасно е да се пишат такива приказки с такъв подтекст. Не че не е вярно, но хепиендът си е друго нещо. А като цяло - дерзай, много хляб има в теб!

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]