All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 9:59 pm 

Карастен беше отзад, близо до даенлина.
- Засега не е твоя работа кой съм аз. - промълви Карастен с мекия си глас. - Гледахте защото ме заинтригува. Нищо повече не ти трябва да знаеш.
Свада между елф и здрачник. Защо ли не се учудваше? Беше свикнал на свади, виждаше ги често в предишни мисии. Засега реши да стане неутрален към тези личности. Щеше да се отнася към тези хора, както те се отнасят с него. Ако изобщо се застоеше с тях. Взе да става интересно.

Last edited by Bhaal on Mon Dec 12, 2005 11:00 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:01 pm 

Песинджър

- Да, разбира се, ей сегинка - Клюкарката се е шмугнала в една от вратите в дъното на залата, и сега се връща с две сгънати карти под ръка. Показва ти ги от такова разстояние, че успяваш единствено да забележиш, че става дума за един и същи град. Тази от десет кристала е безцветна, дадени са по-важните сгради и някои от забележителностите. Другата е оцветена в различни цветове, по-подробна е и както ти казва клюкарката, съдържа на гърба си кратка географско-историческа справка за града, както и списък на почетните граждани на Дерфенгор.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:02 pm 
Самотник

- И все пак...- отново прошепнах-... име, и какъв точно си... маг, войн?

След което се обърнах към маговете и момичето, което ни водеше и отхапах от плода в ръката си за последен път, след което хвърлих останките назад.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:04 pm 

Очевидно елфа беше от тези, които си мислеха, че винаги са прави. Нямаше време точно сега да му обясни колко погрешно е това мислене - дано не му се наложеше да остане дълго в компанията му. Затова просто си запълча и продължи напред след жената... За миг се сети за гредичката на елфа и как тя го отряза и се ухили под парацалите.

in short our pal is doomed...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:07 pm 
Валхеру

- Приятно ми е Сшенх - подавам ръката си. - По каква работа сте в града... и всъщност можем ли да преминем на по-нормален разговор... например на "ти"?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:10 pm 

- Ако ти кажа, ще се наложи да те убие, независимо колко трудно може да се окаже това. Както казах преди малко, не е твоя работа кой съм аз. А името ми и това с което се занимавам също влизат в тази графа. - отвърна спокойно Карастен. След което проследи падащите останки на плода. - И си прибери останките от плода. Когато намериш някоя кофа или друго подходящо място, там ги хвърли.
Некултуреник. Карастен бе влизал и в подобен образ - на прост некултурник, само и само да се добере до целта си. От такива задачи се бе научил на още по-голямо търпение, сякаш от Изкованите не бе научил малко. После впи поглед в елфа.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:15 pm 
Самотник

Продължих да мълча, въпреки направената ми забележка и прошепнах отново, като гледах да не изоставам:
- И все пак... ако се наложи убий ме, но ми кажи кой си и защо си тук. Ние от изкованите знаем кога да замълчим.
След което продължих очаквайки някаква реакция!

Last edited by Beleg Kutalion on Mon Dec 12, 2005 10:47 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:18 pm 

Найтмер, Голум, Белег и Баал

Ерика ви води по сякаш безкрайни коридори и стълбища. Чувствате се изморени, Щерн се влачи по поредното стълбище... Не успявате да ги преброите, но предполагате, че се намирате на третия или четвъртия етаж. Изглежда най-после сте стигнали, където трябва. На етажа ви чака икономът, който ви е въвел в къщата, който ви отваря голяма врата от черно лакирано дърво. Ерика влиза в стаята първа и вие я следвате.

Намирате се в обширен кабинет. Едната стена е цялата заета от продълговати заоблени прозорци, а почти цялата стая е заета от дълга маса, оградена със столове. На челното място седи застаряващ мъж със прошарени мустаци и брада. Сивите му очи следят всяка ваша крачка. Спирате на няколко крачки от него, а Ерика продължава и застава от дясната му страна. От другата страна на масата на същото разстояние от вас са застанали четирима мъже, с кожени брони и прибрани оръжия. [Карастен и Белег могат да разпознаят в тях четиримата нехранимайковци от "Самотния орел". Не изглежда те да ви разпознават.] Тариник, управителя на града ви заговаря:
- Добър вечер, странници. Дошли сте, или сте били изпратени тук по различни причини, и предполагам, че всеки от вас иска да говори с мен насаме. За съжаление, управляването на града не е лека работа и аз нямам времето да разговарям със всеки от вас поотделно. И освен това, точно сега имам и лични проблеми. И точно сега идвате вие, като изпратени от провидението.
Той става и започва да се разхожда напред назад.
- Имам малък проблем. Направете ми услуга, решете проблема и аз ще ви обърна всичкото внимание, което искате. И не само това, ще ви предоставя възможност за богато възнаграждение. Всичко започна с - той обръща лицето си към вас, очите му блуждаят и гледат през вас - любовта ми към животните.
Веднъж един ловец ми донесе съвсем случайно животинче, което той намерил. То беше съвсем малко, и аз го обикнах от пръв поглед. Купих го от него, отплатих му се богато и донесох животинчето вкъщи. Възпитах го и той порасна, стана голям, възрастен екземпляр. Нямаше нищо по-успокояващо вечер от неговата компания. И всичко бе наред до вчера - вчера той е избягал през тайния ми проход - да, имам таен проход - към гората извън града. Веднага, щом разбрах, изпратих хората си да оградят мястото. Сега той е там и чака да бъде заловен. Не мога да дам задача на моите хора да го заловят, защото те имат работа в града. Това е вашата работа - искам да го заловите и да ми го върнете жив. Съгласни ли сте?
Групичката от другата страна на масата кимват утвърдително. Тариник и Ерика обръщат погледите си към вас, очаквайки вашия еднозначен отговор.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:48 pm 

Арудин едва се сдържа да не припадне. ЖИВОТНО?!Ама, това беше управителя на града, какво му е притрябвало едно скапано животно? При това в гората, Арудин не обичаше да ходи много много там.
- Сър, ако мога да ви се представя, Арудин-ап-Огнориен е моето име, бих искал да ви попитам нещо съвсем малко, но все пак важно. Защо това животно е толкова важно за вас? Вярно, разбирам, че го обичате неимоверно, но... това не е ли малко прекалено? Подозирам че става дума за някакъв хищен вид, щом сте взели толкова предпазни мерки?

Last edited by Nightmare on Mon Dec 12, 2005 10:58 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:51 pm 

Найтмер & останалите

Тариник те поглежда изпитателно, после се сепва.
- Но разбира се, аз забравих да ви го покажа... ЕЕРИИИИК!
Икономът отваря вратата зад вас.
- Донеси ми портрета от дясната стая!
След момент икономът се връща, влачейки след себе си платно с човешки ръст. Когато го завърта към вас, разпознавате управителя, седнал на лакиран черен стол с висока облегалка. Портрета е с реални размери. Другото, което привлича вниманието ви, е в краката на нарисувания управител.
Там се е излегнала голяма котка, почти колкото овца. Издължените й кучешки зъби се подават от устата й. Ноктите, които са показани на картината са поне половин педя. Ушите са с пискюлчета, опашката - дълга и пухкава. Около врата й е нарисувана каишка, инкрустирана с разноцветни блестящи камъни.
- Както виждате, звярът не е единственото, което изгубих. Уверявам ви, че камъните не са имитация. Не мога да си позволя да поддържам гората заградена, така че имате 2 дни - до вдругиден вечерта - да намерите любимеца ми. Изпрачам две групи, за да имам по-големи шансове да си възвърна беглеца. Приемате ли?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:07 pm 
Самотник

Пристъпвам крачка напред и казвам:
- Моето име е Белег. Съгласен съм, но имам един въпрос... Какво друго има в тази гора и ще може ли да ни предоставите карти?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:11 pm 

Това обяснява нещата донякъде. Въпреки че една група е достатъча за да се справи с голямата котка, Арудин нямаше нищо против да са две. Може пък и на другата група да им се случеше нещо по пътя, някои инцидент. Но дали да приеме? Това не беше за каквото бе дошъл. Но ако искаше да го впечатли, трябваше да хване котката. Така де, те да хванат котката.
- Приемам задачата ви с голям ентусиазъм, lord Тариник. Уверявам ви че ще намерим любимеца ви по - възможно най - бързия начин. Дори не е нужно да изпращате втора група. Ние сами сме достатъчно способни да се справим.
[ИИ]Дипломaция[/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:11 pm 

Щерн естествено бе решил да направи, както го бе учил покровителят му - изчакай всички да се изкажат и заеми добра позиция, но сега не се сдържа.
- Ние не се познаваме, лорде! Защо не наемете някой вече създаден отряд... и все пак аз винаги съм съгласен ако възнаграждението е добро. - Щерн остана сериозен до края на думите си... не искаше да го взимат за глупак.

Last edited by GoLooM on Mon Dec 12, 2005 11:16 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:13 pm 

Карастен не бе смаян до толкова че да ахне. Голяма котка. Със скъпоценни камани. Чиста проба смесица от вкус, любов към животните и колекционерска страст. Карастен все още нищо не казваше. Щеше да получи отговори след като излови този звяр. По-дяволите, цялата му маскировка щеше да отиде на вятъра. Все пак си припомни главната задача. Да дава отчет за действията на управителя. Така ще можеше да е близо до него и да го шпионира. Пък после да даде отчет на Императора. Отговора бе ясен.
- Приемам - каза меко Карастен.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:25 pm 

Белег, Найтмер, Голум, Баал

Системно

- За съжаление, не съм ходил в гората и не знам какво има там. Нито пък мога да ви кажа какво има там. Мога да ви кажа, че заградения участък е около 25 декара гора. Реката минава през участъка. Не смятам, че само четирима души ще се справят в посочения срок, затова ще изпратя и двете групи. Ако се справите, възнаграждение ще има за тези, довели ми животното. Вие сте най-доброто, което мога да си позволя да отделя за момента. В съседната стая, ще ви инструктира един от моите пазачи и ще ви покаже откъде е избягал звярът. Сега ако обичате, моля оставете ме - затрупан съм с работа.

С тези думи той се надвесва над някакви документи пред себе си. Ерика идва и отваря вратата. Вие и останалите четирима я следвате. Няколко врати по-надолу ви чака едър мъж с леки кожени дрехи. На гърба му е преметнат лък.
- Господаря ми вече ви е казал какво се изисква от вас. Аз единствено мога да ви кажа, че гората не е безопасна. Животното със сигурност е още вътре. За ваше улеснение - той подава на вас и на другата група по една малка торбичка с малки предмети вътре. Господарят ми иска да тръгнете незабавно.
Пазачът ви съпровожда до един от долните етажи. В стената зеят две стълбища, които са осветени от факли.
- Звярът е избягал оттук. И двете водят в гората, но на различни места. Не сме сигурни по кое от двете е поел. Наслука!
С тези думи той се отдръпва назад. Другите четирима си шепнат тихичко, след което поемат по дясното стълбище.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:51 pm 

Арудин тръгна в другия коридор, съседния на този, който бяха избрали наемниците. Не го интересуваше дали другите ще го последват.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:54 pm 
Самотник

Ах, този елф. Трябваше да тръгнем след ловците, но и не трябваше да се разделяме, а и той бе засега единственият известен който може да чете горе- долу, затова Белег го последва като се усмихна леко, защото явно онази ловна книга щеше да им е от полза.
- Арудин, почакай- провикнах се аз и се затичах след него. Като го настигнах го дръпнах за рамото и извадих книгата.- Докато ходиш безцелно нанякъде, попрегледай я пък може да разбереш нещо което да ни е от полза.

Last edited by Beleg Kutalion on Mon Dec 12, 2005 11:57 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 11:55 pm 

Карастен се стрелна след елфа.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 13, 2005 12:06 am 

Щерн се обърна към Ерика:
- Ти няма ли да дойдеш с нас? - След това се запъти след другите трима, но без да ги настига. Предпочиташе да върви на около 3, 4 метра зад тях и да ги наблюдава. Двама войни и един маг... не знаеше дали ще се справи, но щеше да е интересно. Усмихна се на себе си и продължи...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 13, 2005 12:11 am 

Голум

- Бих искала, но имам по-важна работа - казва тя и се засмива. - Наслука!
Ерика се завърта и изчезва от погледа ти.

-----------------------------------------------------------
Белег, Щерн, Карастен и Арудин преминават в Глава Първа.

Кара и Схай преминават в Глава Втора.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 2 hours [ DST ]