All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:07 am 

Ех, не ща сега, имам си колкото си имам пари. Колкото и да е завеяна, няма да я притеснявам, като я обирам. Ще вляза и ще се допитам, колко е писмото до Рсенха, къде саевтините ханове тук, може и карта да си взема... Може би навръщане, да съм премислил? "Какво ще кажеш Сребър?" кучето излая "Мдам, и аз така си мисля." огледах я на път за влизане...

for ever and ever I'm a part of...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:15 am 

Арудин въздъхна.
- Дай една праскова. - малко плодове може би нямаше да му се отразят толкова зле. - Моята история не е нищо особено. Като малък исках да стана маг, записах се в една от Академиите, после завърших обучението си, после получих едно писмо и ето ме тук. Такава е моята история. А ти от къде получи тоз и белег, Белег?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:16 am 
Самотник

Пребърквам купата набързо и подхвърлям леко прасковата на елфа.
- Да ти кажа честно не помня почти нищо, защото когато са ме намерили моите учители съм бил затиснат под едно дърво, а майка ми и баща ми са били ударени от гръм- направих малка пауза, отхапвайки от крушата и продължих.- Белега както и цвета на очите получих от един алхимист, който беше нападнал мен и дъщерята на лорд Емалиен- Наила.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:22 am 

- Изглежда си имал тежко минало. Съжалявам.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:23 am 
Самотник

- Така или иначе не помня нищо- усмихнах се аз, опитвайки се да прикрия усещането за празнина, както ни бяха учили в "обществото".
"Добрият войн не трябва да се бие емоционално, а с разум, но това не му пречи понякога да разчита на инстинктите си"- припомних си аз.
- А и сегашното ми положение не е лошо. Споделям любовта си с една прекрасна жена, която също така е доста добра в ръкопашния бой- усмихнах се отново-... преследвам черни слоновеи се бия с какви ли не гадини, а и нали за мое щастие алхимика не бе направил прахчето си както трябва и не засегна очите ми, а само промени цвета им.
- Няма за какво да съжеляваш.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:46 am 

- Е, щом този начин на живот ти харесва, добре, но аз не съм напълно щастлив да рискува живота си ежедневно за шепа жалки кристали, когато мога да прибирам големите пари, стоейки се удобно на някое кресло. Мда, това е целта на моя живот. Всичко останало оставям на заден план. Хей, заспалия здрачник, събуждай се! - извика елфа към Щерн. - Не е ли време и ти да кажеш нещо за себе си?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:50 am 

Баал

Най-после... След половин час чакане чуваш стъпки по коридора... приготвяш се...
Вратата се отваря. Фигурата влиза и се спира пред празната стая. Имаш необходимите ти секунди да действаш.

Песинджър

Влизаш в сградата. Слънцето прониква през големите прозорци и осветява вътрешността. От входа се простира голяма зала - навярно заемаща целия първи етаж. Покрай стените са наредени бюра, зад които седят клюкарите. Останалите се редят на опашки пред тях, за да получат нужната им информация, някои от тях са седнали на специалната маса с отделения за лично пространство, и четат или пишат на листове с жълтеникавите шарки на клюкарите. На стената има каталог с различни услуги и цените им, от където разбираш, че картата на града струва 10 кристала за проста и 30 за такава с подробности. Не ти е много ясно за какви подробности става дума.
Когато едно от бюрата се освобождава, клюкарката те осведомява, че писмото до Лешхор би ти струвало 20 кристала с пристигане след два дни и 40 за пристигане след ден.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:01 am 

Карастен се стрелна към фигурата като хищник дебнещ плячката си. В дясната му ръка се намираше кинжалът му, а лявата бе свободна. Младият шпионин притисна устата на фигурата с лявата си ръка, а кинжалът допря до гърлото му
[ИИ]Карастен се опитва да извърши горните действия[ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:02 am 
Валхеру

След като поразгледах сградата и определено бях позамислена отново за гората, влизам вътре решително. При първа възможност решавам да попитам за тоя "господар" - думите на просяка наистина ме накараха да се замисля.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:03 am 

Щерн се размърда от споменаването на името му и отвори очи. Усмихна се и се изправи до стената, но все още седнал и облегнат на нея:
- Искате да знаете за мен? Предполагам, че няма да навреди да разкажа... аз съм здрачник като здрачник - израстнал в мизерия и нищета, принуден да краде. Един елф ме спаси и откри възможностите ми, заведе ме във великата им Академия, но те бяха прекалено самовлюбени и гордолюбиви, за да приемат един негодник като мен. Затова съм бродяга - наемник, скитам из континента за пари и си усъвършенствам уменията - нищо интересно. - каза Щерн ис е усмихна. - Е, май няма да ме оставите да спя... Видях прозореца и мога да се измъкна, но какво бих могъл да направя освен пак да вляза в имението? По-добре да почакаме!

in short our pal is doomed...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:04 am 

Баал

Фигурата сякаш предусеща частица от секундата действието ти и в момента, когато ти се протягаш да я хванеш за гушата, тя те удря през ръцете. Когато вече е с лице към тебе, виждаш, че това е млада жена.
- Не очаквах точно това... Завидни рефлекси имате, господине - казва тя и отстъпва крачка назад.

Системно

Блейд

Влизаш в сградата. Слънцето прониква през големите прозорци и осветява вътрешността. От входа се простира голяма зала - навярно заемаща целия първи етаж. Покрай стените са наредени бюра, зад които седят клюкарите. Останалите се редят на опашки пред тях, за да получат нужната им информация, някои от тях са седнали на специалната маса с отделения за лично пространство, и четат или пишат на листове с жълтеникавите шарки на Бялата гилдия. В момента всички бюра са заети, но на най-близкото е само един здрачник, както отсъждаш по непривичното за средата на лятото му облекло.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:18 am 
Валхеру

Запътвам се към здрачника, оглеждайки го внимателно. Като се доближа учтиво го поздравявам.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:28 am 

Карастен се учуди. Жена! Време беше за някои отговори.
- Коя си ти - попита учудено Карастен. - И от къде знаехте че ще дойда тук ?!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:33 am 

Баал

Жената се усмихва чаровно. Не можеш да отречеш, че е красива.
- Аз съм Ерика и съм дъщеря на Тариник, управителя на Дрефенгор. Ти си в дома ни, и предполагам искаш да се срещнеш с него? Извинявам се от негово име, ако си чакал твърде дълго. Надявам се да си се чувствал удобно. Ела, ще вземем и другите и ще ви заведа при него. - с тези думи тя излиза от отворената врата и те изчаква отвън.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 3:36 am 

Гадна светлина, ще си сваля само шала, че и без това завирам. Ех, не е кой знае какъв въздух, но поне се диша. "Може ли да видя картите преди да си избера някоя, ако обичате?" после чух гласа на момичето и се извърнах очуден. Я тази си го просеше най-вероятно, и без това това писмо си беше скъпо... Опитах се да не звуча толкова делово, по-скоро приятелски "Добър ден не е кой знае колко за здрачник като мен, госпожице." айде сега усмивка, за да замажем. Поне изглеждам глупаво, но пък с основоние като я гледам. Ха, глупости, нищо в сравение с Жас... но все пак красива.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:23 pm 

"И другите?!" - стресна се наум шпионинът. Имаше и други?! Тази работа определено не му харесваше. Никак даже. Той свали качулката си за покаже лицето си и последва жената. Изглеждаше впечатлително. Дъщеря на управител, все пак - припомни си Карастен. Той прибра с няколко ловки завъртания кинжала си, в калъф, лежащ на бедрото му. Загърна се с наметалото си. "Ще я видим тая работа" - отбеляза си на ум, той.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:54 pm 

Баал

Ерика, както се е представила жената, те повежда през различни коридори и стаи, в които забелязваш изящество и вкус при обзавеждането. Най-после се озоваваш в коридор със стая в дъното, подобно на тези, в които ти бе затворен. Жената бутва вратата и се озовавате в осветена стая.
В стаята са трима души - млад елф с руса коса, даенлин с кожена броня, и както предполагаш - здрачник, който седи полуизправен в единия ъгъл. Първите двама си похапват от почти празната купа с плодове на масата в средата на стаята, и изглежда са завързали разговор. С вашето влизане настъпва тишина и въпросителни погледи ви измерват отгоре до долу.

Голум, Найтмер и Белег

Изненадващо вратата се отваря, сякаш никога не е била заключвана, и през нея влизат млада жена и албинос, който бива разпознат от Белег - срещали сте се в "Самотния орел"

Голум, Найтмер, Белег и Баал

- Благодаря ви, че изчакахте благоразположението на баща ми - тишината нарушава жената. - Аз съм Ерика и съм дъщеря на Таринк, управителя на Дерфенгор. Всички искате да се срещнете с баща ми, нали? Надявам се да сте прекарали добре и се извинявам от името на домакина, ако ви е липсвало нещо. Моля, последвайте ме, и ще ви заведа при него.
Без да изчака отговора ви, тя излиза и тръгва по коридора.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 3:03 pm 
Самотник

- Мерси за плодовете- подвиквам аз и скачам от масата на която съм седнал, след което се обръщам към албиноса и казвам, така че само той да ме чуе.- Кой си ти? И защо ме наблюдаваше в кръчмата?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 4:22 pm 

Здрачника се изправи още щом усети, че врата се отваря. Усмихна се като видя жената и я изслуша, след което тръгна след нея и двамата се изравниха:
- Извинявай, но дали не би имало значение, че аз дойдох пръв? Освен че чакам най-дълго разбира се. Искам да се срещна лично с него, сам ако може. - След което Щерн бръкна в раницата и извади малкият пергамент с печата на покровителя си. Препречи пътя на жената, усмихна й се и развя листчето пред погледа й...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 4:25 pm 
Валхеру

Засмивам се леко на думите на здрачника.
- Добре казано, господине, добре казано. Не съм искала да ви обидя... името ми е Кара и съм родом от тук, но... - оглеждам се за стол и ако намеря го придърпвам и сядам до здрачника - ... надявам се, че нямате нищо против да седна до вас. Та отдавна не съм идвала насам, въобще в който и да е град и се чувствам малко неловко... - усмихвам се. За Бога, въобще какво правих в тоя град? Трябваше да си остана в гората и да бъда сама с полъха на вятъра и нежната светлина, разчупена от листата и клоните.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 5:30 pm 

Щом видя действията на здрачника, Арудин веднага пристъпи към действие. Дъщеря на управител? Та това беше неговия специалитет/
- Ако мога да ви се представя, многоуважаема госпожице. Аз съм Арудин-ап-Огнориен, родом от красивия град на елфите Елфоброд. Извинете този... неандерталец за безумното му държание, то е провокирано от факта, че не е научен и на капчица обноски. Надявам се да можем да си поговорим след срещата ми с вашия уважаван баща, защото вашета особа успя да ме заинтригува - нещо, което много малко хора са правели. - след което си опита да избута Щерн от пътя.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 7:21 pm 

Голум и Найтмер

Ерика хвърля поглед на печата.
- А, Велисар значи.. Чудесно, чудесно! - Тя издърпва пергамента от ръката ти и преди да се усетиш очите й пробягват по ситния равен почерк на графа. По устните й пробягва дяволита усмивка. След като свършва да чете, тя връща листчето на Щерн и се обръща към него:
- Разбира се, че сте дошли тук пръв, но за съжаление времето на баща ми е ограничено и ще ви приеме четиримата наведнъж. Колкото до теб - тя оглежда Арудин отгоре до долу - съжалявам, не си мой тип. Не си падам по елфи - казва тя и лепва чаровна усмивка.
- Сега, след като се изяснихме, моля последвайте ме. - казва тя, обръщайки се и тръгва по коридора.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 7:23 pm 

Щерн се усмихна под парцалите на лицето му. Жената го подмина, а в следващият миг вече израза на лицето му бе съвършенно различен - дяволит и жесток. Бутна елфа леко в гърдите с пръст и прошепна:
- Ако си позволиш такова своеволие още веднъж... ще те убия! - След което се обърна и тръгна след жената...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 8:02 pm 

Арудин се изравни със зрачника и му прошепна:
- Който е пръв печели...
Хах, да го убие! Той за какъв се мисли? Не случайно Арудин бе избрал пътя на мага, за да може глупаци като него да останат впечатлени от мощта, която струеше от него... или която си въобразяваше, че струи от него. Все тая. Ако този червей искаше да опита, хубаво, но да си носи сам последствията когато го изпържи. А тя, за какъв го мислеше, той не се опитваше да я ухажва! Явно не разбира от проста дипломатика, за съжаление явно и тя не толкова образована, колкото му се искаше. Нищо. Веднъж срещнеше ли се с управителя, всичко щеше да е под контрол. А албиноса? Интересно. Късметлия, че се намираше в НавиХ.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 9:46 pm 

Опаля, дай да видим сега каква е и от де иде " - Явно имате око за чужденци, защото видите ли и аз така като вас... съм чужд в този град. Но така като гледам не помагат жителите да се ориентираме много, много." ех, че не сговорчиви бюраджии " - Казах! Може ли да видя двете карти, моля?" Дано тоя път чуеха тези... сега да се направим на важен, пък някои друг грош може и да изкарам " - Може да съм просто момче, но тези тука явно не знаят къде се намират. Не ви разбрах името, аз съм Сшенх." да подадаем ръка за поздрав.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]