All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 9:48 pm 

Елфът му подава книгата.
- Аз съм приключенец по неволя, дошъл тук за да дири слава и може би път към някоя престижна работа.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 9:52 pm 

- О, да! Страхотно! Това прекрачи всякакви граници! - изсъска Щерн и огледа за други врати освен тази, от която бе дошъл. Ако няма такива излиза през същата врата и започна да оглежда за други коридори и врати! Имаше спешна работа, а този цирк вече го дразнеше сериозно.

in short our pal is doomed...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:17 pm 

Голум

Когато натискаш дръжката на вратата, тя не поддава. Залостена е от другата страна. Не може да излезеш и ще трябва да се порадваш на цирка още малко.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:21 pm 
Самотник

Оглеждам здрачника, който преминава от единия край на помещението до вратата и започва да се напъва на дръжката.
- Ами ти, здрачнико- казвам аз с равен глас.- Кой си и защо си тук?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:25 pm 

- Какво стана? - каза Арудин ехидно. - Дане би да са ни заключили тук? Ужас! - каза саркастично той. - Е, изглежда ще трябва да се порадваш на цирка още малко. Независимо дали искаш, или не. Въпреки че наистина ми е чудно защо са ни заключили? - наистина, защо? Управителя едва ли се страхуваше, че тези които идват на аудиенции при него ще избягат. А дори и да го направеха, него какво го касаеше това? Когато се срещнеха, Арудин щеше да си поговори с него за обноските му към гостите.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:40 pm 

Кимнах на портиера и влезнах вътре. Трябваше да се установя и най-важното да си намеря хубава работа. Какво е хубава работа? Онези си били направили сметките. Ако си бяха направили сметките, значи трябваше да са разпитали в подземния свят, което значи, че имат връзки с тях, което пък значи, че и те не са кой знае какви блогородници. Е първо трябва да разпитам за възможности и да пратя куриер с писмо до Рсенха, че съм пристигнал и да ми кажат най-накрая с кой да се срещна. Ще се запътя се към сградата на клюкарите, ще ме опъти сигрно някои.

for ever and ever I'm a part of...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:47 pm 

Песинджър

Сградата на клюкарите е по-надолу по улицата, както разбираш от случаен минувач. След недълго време се спираш. Пред теб е сградата, където се помещава Бялата гилдия. Опавдано очакванията, тя е боядисана в бяло, от покрива й се спускат флагове със знака й - знака на пътешествениците. През големия вход постоянно влизат и излизат най-различни хора, дошли да предоставят или получат някаква информация. Сградата е на два етажа, като на горния всички прозорци са с решетки.
Прави ти впечатление, че пред сградата стои млада жена, която също зяпа външната страна и не влиза вътре.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:53 pm 

- Здравей! Аз съм Щерн и мисля че това прекрачи всякакви граници! - Погледна към прозорците... Нее, това беше прекалено, но си оставаше възможност. Взе се в ръце и седна на пода в ъгъла. - Това е нелепо! Унизително дори... дано си струва.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:57 pm 
Самотник

Бръквам в купата с плодовете и вадя още две ябълки, които хвърлям на събеседниците си и казвам с равен глас:
- Не е лошо да се подкрепите, защото нещо ме кара да си мисля, че в скоро време няма да можем да ядеме такива неща.
След което взимам една чепка грозде, и бавно и методично започвам да я ям, зрънце по здрънце, като отново наострям уши.

Last edited by Beleg Kutalion on Sun Dec 11, 2005 11:05 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:04 pm 

- Извинявай, случайно да чуваш нещо? Туп, туп, туп... А, ето какво е! Дъската ти хлопа! - обърна се елфът към Щерн. - Затова защо просто не останеш там в ъгъла и не мълчиш през останалото време?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:10 pm 

Щерн си свали малко парцалите на устата надолу, така че елфа да види усмивката му:
- Извинявай! Не аз съм магьосник и имам за цел в живота да впечатлявам някакви си простосмъртни. - Хвана ябълката подадена му от Белег и я отхапа. - Мислите ли че ние тримата имаме нещо общо? Или се намираме в някакъв страннен вид чакалня без врати..?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:14 pm 

- Нещо общо? А случайно да си спомняш туп туп? Аз не мисля, че аз и ти имаме нещо общо. Никак даже. - отхапа от ябълката. - За нещастие съм принуден да седя тук с теб. Така че би ли млъкнал, за да може и двамата да прекараме що годе добре престоя тук, после да се разделим и аз повече никога да не си спомня за теб? Мда, така ще е най - добре. Туп туп.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:16 pm 
Самотник

- Ами да помислим- казах аз.- Кой ви е казъл да дойдете тук? И защо? На мен лично никой. Аз дойдох в търсене на един албинос, както вече казах, но него го нямаше, а онзи иконом сякаш ме очакваше.

После Белег се обърна към елфа и каза с все още равен глас:
- Ти си магьосник- след което се обърна към здрачника.- А ти откъде знаеш?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:20 pm 

- Ако трябва да уточним и той е магьосник. Всъщност мен ме е наистина срам, че наричам същество като него магьосник, но, какво да се прави, всякакви ги има на този свят.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:21 pm 
Самотник

- Мисля, че е време и двамата да престанете, защото няма да направим престоя си тук по- приятен ако се караме- каза Белег и захвърли гроздето след което взе една праскова от купата и започна и нея да яде, като изчака да преглътне, за да продължи.- И двамата сте магове, тъй че трябва да се подкрепяте. Аз от друга страна съм войн... Изкован в тишина- отхапвам отново и оголвам гърдите си така че да видят татуировката.- Едно от най- важните правила там е... "Не говори празни приказки".

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:30 pm 

- Е, да, само дето ние не сме от твоята организация и вашите правила не важат тук. И, това че сме магове няма особено значение тъй като аз не мога да търпя здрачника. Да си седи колкото си иска в ъгъла, стига да не ми пречи. А сега да се залавям за работа. - след което отиде до прозореца и се опита да го отвори.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:31 pm 

- Аз нямам нищо против него! Един истински маг никога не би дошъл да моли човек за работа или каквото и да било, но определено не ми пречи с нищо. Дори можеш да си говориш, колкото искаш! - Щерн се усмихна под парцалите. - Дразни ме това, че и аз не знам точно защо съм изпратен тук, нито защо съм с вас в една стая...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:37 pm 

Найтмер

Отваряш прозореца безпроблемно. В стаята нахлува чист, макар и доста топъл въздух.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:38 pm 
Самотник

- Именно затова питам кой ви е насочил натук и защо, но ако искате ми отговаряйте. Така само ще ни е по- трудно да анализираме нещата.
Усещам как в стаята нахлува свеж въздух и поглеждам към елфа отворил прозорците.
- По- добре не се опитвай да скачаш. Този който ни е заключил тук едва ли ще остави прозорците без надзор. Остави ги като резервен план за бягстов- казвам аз след което изхвърлям костилката от прасковата през прозореца и взимам нова.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:44 pm 

Костилката мина покрай Арудин. Простак, замалко да го уцели. Елфът подаде глава навън, оглеждайки това, което се намираше под него.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:45 pm 

Отдавна не беше спал... клепачите му натежаха още повече и от слънчевата светлина, която нахлу откъм отворения прозорец. Щерн се загърна с робата, така че да има и постеля отдолу. Стана му удобно и се унесе в ъгъла на стаята... [Лек Сън]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:48 pm 

Найтмер

Навън времето е хубаво, птичките пеят, стражите маршируват... Идилия.
Интересното идва от лехата с рози под прозореца. Изплютата костилка от даенлина изглежда странно... омотана в бодливи клонки. Не си и забелязал кога е станало.

Last edited by Haos on Wed Dec 21, 2005 10:02 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:53 pm 
Самотник

- Има ли нещо там, елфе- питам аз след като забелязвам, че здрачника не помръдва и явно се е унесъл в "следобедна дрямка"!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Dec 11, 2005 11:57 pm 

- Мда, колкото и да ми е неприятно да съобщя, явно този, дето ни е затворил тук е предприел защитни мерки да не избягаме. Една хубава лехичка от розички долу е готова да хване първия приближил се и да го разкъса, или най - малкото набоде. Щерн, предполагам ти ще си първият доброволец за бягство? А пък ти, стига си ял от купата, вярно че сигурно скоро няма да получим свястна храна, ама това трябва ли да значи че трябва да се тъпчим като прасета при първия удобен случай? И, за бога, не си ли ял нищо за закуска?! Или за обяд? Ти какво, да не би да имаш нужда от подхранване на всеки пед минути? Остави сега, моля те, плодовете и ми помогни да измислим някакъв план за бягство.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:03 am 
Самотник

- Аз мисля по- хубаво на пълен стомах- казвам аз и се усмихвам за пръв път от много време, макар и за кратко.- А и ти казах, че някой или нещо пази всички изходи, освен това даенлин изгладнява след продължителен лов на Черни слонове.
Протягам ръка и изваждам една кръша която отхапвам спокойно.
- Мисля, че както и да го погледнем ще си седиме тук, докато не дойде някой да отвори вратата, затова разкажи повече за себе си- казвам аз и отново наострям уши!

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 145 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]