All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 239 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Глава 1: Ловците
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:03 am 

[ИИ] Отсега нататък въвеждам ред, како следва:

1. Водещ (Хаос)
2.Белег
3.Щерн
4.Карастен
5.Арудин

Определял съм го със зар.[/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:23 am 

Слизате по стълбище, широко няколко крачки - колкото да се разминат двама души. Стъпалата са ниски и не изглеждат често използвани. По стените на равни разстояния са сложени факли, но не достатъчно нагъсто и се редуват тъмни и светли участъци. Таванът се спуска успоредно със стълбището. Белег, Арудин и Карастен слизат един зад друг. Щерн е няколко крачки зад тях. Торбичката, дадена ви от пазача, е в Карастен.

Системно

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 8:20 am 
Самотник

Ослушвам се пристъпвайки тихо и посягам да взема една факла, като същевременно проучвам за капани около нас

ИИ- Промъкване- ИИ!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:21 pm 

Щерн вървеше плътно зад групичката като оглеждаше всеки от тях - особено в моментите, когато светлината от факлите намаляваше. Като здрачник му харесваше мрака и се въздържа да вземе факла... Зачуди се защо управника толкова държеше на животното. Не му се вярваше да е чак такъв любител, а и факта, че праща две групи го смущаваше. Можеби просто ги изпитваше. Но това си оставаха просто размишления - засега приоритет бе да оцелее сред спътниците си, за да разбере истината. Погледна през трите фигури в далечината и се опита да разпознае къде свършваше тунела. [Виждане в Здрач]

in short our pal is doomed...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:05 pm 

Карастен вървеше с бърза крачка след елфа. Трябваше да победят останалата група. Карастен се обърна към останалите:
- Какво ще кажете да побързаме, а? Останалата група сигурно вече бяга, докато ние се тътрим тук.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:09 pm 

- Така, ако някой от вас е останал с грешното впечатление че ще играем по правилата се лъже. Няма да оставя тези нахалници да спечелят наградата. За начало ще търсим животното, но намерим ли някакви следи от тях, предлагам да ги убием и да скрием телата. Ще кажем че изобщо не сме ги видели, пък после ще му мислим. Най - важното е да прибера... ъмм, тоест, да приберем наградата.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:38 pm 

Белег

Факлата е поставена в желязна поставка. След кратка борба с веригата, пристягаща я да не падне, успяваш да я вземеш. Стараеш се да пристъпваш тихо, по-тихо и от дебнеща котка. Колкото и да оглеждаш стените, тавана и пода, да мушкаш с факлата по тъмните ъгълчета, не забелязваш нищо необичайно.

Голум

Присвиваш очи. Светлината на факлите те дразни, още повече онзи елф, който размахва една насам-натам, но все пак успяваш да различиш какво има пред вас:
След още няколко десетки стъпала спускането спира. Предстои ви равен коридор, в който изглежда няма факли. Скосяващия се таван ти пречи да видиш какво има по-навътре.

[ИИ]Имате право на още един пост преди да навлезете в тунела.[/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:59 pm 
Самотник

Поглеждам към стъпалата и продължавам малко по- уверено, като вече не стъпвам безшумно, заради спътниците ми, които вдигат огромна данданис със стъпките си.
- Първо- казвам аз тихо, но достатъчно силно, за да ме чуят всички.- Бързината не е определяща, важни са уменията с които ще хванем звяра.
Обръщам се назад и казвам специално на елфа:
- Второ, ние не играем честно. Книгата която ти дадох е на другата група. Сигурно има нещо важно в нея което би ни било от полза- след което я изваждам и подхвърлям към него.- Чети докато не стигнеме гората... и магьоснико. Ако чуя още нещо за убиване на хора без каквато и да е причина, а само за да спечелим в състезанието, собственоръчно ще ти извия врата...
След което продължавам по- надолу

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 12:06 am 

Това го забавляваше... Естествено и той не искаше да убива, но можеше да прежали правилата. Реши да се обади:
- Въобще някой от нас разбира ли нещо от животни? Тази котка беше доста голяма, а без умения... тя просто ще ни избяга или още по-зле - разкъса. - Замисли се, трябваше им да знаят поне някакво слабо местенце и тази книга сериозно го заинтересува. Отиде до елфа и погледна в книгата. - Някой помни ли какъв вид беше котката?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 12:18 am 

След думите на Белег, Карастен се обърна с яден поглед към него.
- И как ще решиш проблема по този начин? Ще го убиеш, само ако спомене нещо за убийство? И на мен не ми допада да ги убием, но да се избием по между си? Ето това е глупаво.
След което се обърна към мага и надникна над рамото му. Карастен бе научен да чете и пише.
- Може ли да погледна какво пише?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 2:49 pm 

Арудин беше ядосан от Белег.
- Слушай какво, изковани, никой няма право да ме заплашва със смърт, ясно ли е? И ако искаш да прочета проклетата книга, мълчи и си гледай работата. - след като свърши с изпускането на парата, се опита да се сети какъв вид животно преследваха, а после се зачете в книгата.
[ИИ]Флора и фауна[/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 10:42 pm 

Найтмер

Доколкото си спомняш картината, която ви показа управителят, любимецът му е голяма котка. По размерът и специфичните й зъби решаваш, че става дума или за екземпляр от семейството на гренирите. За съжаление не успяваш да си спомниш нищо за неговото поведение.

Системно

Найтмер, Голум и Баал

На трепкащата светлина на факлите е доста трудно да четете, докато ходите, но все пак успявате да изровите от "Наръчник за ловеца" малко полезна информация за гренирите:

"Гренирът е един от най-опасните хищници на Ендивал, определян от много като напаст. Въпреки че не е твърде силен, ловкостта и коварството му са смъртоносни за набелязана жертва. Жаждата му за кръв би го накарала да атакува всяко създание, което подуши. Известно е, че мрази огъня, но не изпитва непоносимост към него.
Козината на гренирите варира от бежава до тъмнокафява. След необходимата обработка може да продобие слаб блясък и става значително ценна."

Отстрани има картинка, наподобяваща значително портрета, който сте видели. Обаче тук котката изглежда по-малка, по-рошава и от муцуната й капе кръв.
До картинката има някакви драсканици с бледо мастило, които е невъзможно да се разчетат на тази светлина.

Докато сте чели, стълбите са свършили и сте се отзовали пред коридор. В него няма факли и единствения източник на светлина е факлата в ръцете на Белег.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 10:50 pm 
Самотник

Продължавам предпазливо като се ослушвам и оглеждам постоянно за нещо което може да ни застраши.
- Какво пише в книгата- питам аз.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 12:12 am 

Това граничеше със самоубийството, но той винаги щеше да намери начин да се спаси от някакъв си звяр - все пак бе магьосник. Страхуваше се от огън... мдам трябваше да го запомни, можеше да му спаси живота. Огледа се в пълния мрак...
- Пише, че това нещо е кръвожадно! Не знам как очаква от нас лорда да го заловим... живо поне, но се страхува от огън, така че пази факлата. - Погледна напред сякаш всеки миг очакваше да види двете блестящи котешки очи.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 12:23 am 
Самотник

- И аз това си помислих веднага щом ми каза- отвръщам аз като се усмихвам леко на здрачника.- Даже вече имам малък план как да го заловим, но трябва да съберем нещо което да подпалим и да намерим някаква примамка. Прост капан за прост звяр. Струва си да опитаме!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 12:58 am 

- Мисля че първо трябва да стигнем до гората... нещо ми подсказва, че няма да е толкова лесно, колкото си мислехме... - промлъви Щерн и продължи да се оглежда за блестящите очички.

Last edited by GoLooM on Fri Dec 16, 2005 1:53 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 1:41 am 

Карастен досега вървеше пред тях, заедно с елфа. Изслуша ги и реши да се намеси, обръщайки се първо към Белег:
- Прост капан за прост звяр от прост човек, бих казал аз, даенлине. Едни огнени стрели биха свършили работа, или една две огнени магии, ако има магьосници в тази група.
След което се върна малко назад, взе една факла и продължи напред.
- Изковани, очаквах повече разум и ум от такъв като теб. Все пак ви се носи слава на хитри и умни войни. Такъв малък план не би свършил работа. Гренирите, както пише в книгата, са ловки и коварни. Мислиш ли че едно животно като това би се вързало на проста примамка? Няма значение, дано успеем да го хванем първи.
След което продължи напред в мрака.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 8:26 am 
Самотник

- Ако стреляме по животното може да го убием, глупако. Мисли- просъсках аз.- А и никой не е казал, че огъня ще го убие. То просто не обича пламъците...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 1:18 pm 

- Не си правете труда да мислите как ще го хванем, тук някъде трябва да пише! Сега мълчете и някой да ми даде факла, не искам да се изправям пред животното без огън! - факлата му трябваше и да дразни здрaчника, но това беше задна помисъл. Всъщност наистина му трябваше за да се защити докато направи магия. - По - добре същото направете и вие. - после се разрови в книгата за капани за гренири.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 1:33 pm 

Карастен се обърна към Белег. Трябваше да отговори на директната обида. Той се спря пред него, с факла в ръка.
- Не съм и казал, че трябва да го убиваме. Това че грешно си разбрал думите ми води до такива глупави грешки, като това да ме обиждаш. Препоръчвам ти да не го правиш.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 1:46 pm 

След кратък размисъл не намирате нищо лошо в това да вземете факли. Веригите са ръждясали, но все пак успявате да отскубнете последните три факли.

Найтмер

След кратко ровичкане в книгата, при което започваш да се оплиташ съвсем в сложния текст с все повече и повече термини, установяваш че няма нищо такова като специализиран капан за гренири. След капан за малки птици следва капан за големи хищни и други. След тях - за малки бозайници и след това за големи тревопасни. Хищниците липсват, предполагаемо страниците са откъснати.

Влизате в правия коридор. Той не е с градени стени, като стълбището, а е всечен в скалата и укрепен с дървени подпори. Паяжини - колко щеш, въпреки че едва ли паяците често хващат нещо. Колкото по-навътре продължавате в тунела, толкова въздухът е по-застоял и се носи миризма на гнило. Минавате покрай няколко туфи от прозрачни гъби, които ви изглеждат колкото красиви, толкова и отровни. Изглежда растат в основите на подпорите. Предполагате, че сте стигнали до средата на тунела, защото въздуха едва се диша.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 1:52 pm 
Самотник

- Мисля, че беше грешка да поемаме оттук, но да видим докъде ще ни изкара- казвам аз като отблъсквам леко Карастен.- сега нямаме време за разправии.
Спирам за момент и се навеждам леко, като откъсвам няколко от гъбите и ги пъхвам в раницата си, далеч от храната и водата...

Изведнъж ставам рязко и прошепвам:
- Тихо. Чух нещо... мисля, че дървените подпори поддават или нещо има отпред. Продължете внимателно.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 2:02 pm 

Щерн не бе взел факла, което до известна степен му помагаше, защото другите не можеха да забележат лесно ако изкара нещо от раницата си. Сети се за двата свитъка с низши магии и му се прииска да ги бе прочел и запомнил, но можеби и сега не бе късно. Здрачника изостана малко от групичката и бръкна в раницата си, извади първият свитък, който хвана и го зачете скришом...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 16, 2005 8:44 pm 

Брррр. Арудин устеи нещо, нещо не беше наред. Затвори книгата и вдигна факлата пред себе си в опит да види нещо. Гренира? Може би. А може би не. Кой знае къде се бяха набутали. Дано да беше гренира, та да могат да свършат по - бързо със задачата. И да да прибере - те, те да приберат сладките парички. А и щеше да впечатли управителя. Този ден ставаше все по - хубав и по - хубав. Ако гренира ги нападнеше, не му пукаше особено, тъй като даенлина и албиноса щяха да оберат пораженията, а Арудин и Щерн щяха да замерват с магии отзад. Е, сега, кой е казал че няма да се случи злополука на Щерн? Елфът беше с кашкавалени пръсти и нищо чудно при малко повече стрес да "изпусне" факлата си върху мага. Не смяташе да предупреждава другите. Белег вече го беше направил а и не искаше да създава повече шум за да не им избяга сладкото злато - тоест гренир. Вървеше бавно напред, на чметра от албиноса и Изкования, така че ако гренира скочеше, те да оберат първия удар. През цялото време се взираше в тунела пред себе си.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 17, 2005 10:45 am 

Карастен настръхна. Нещо го тревожеше. Той се обърна рязко в различни посоки за да види дали нещо не става.
- Нещо става тук! Някаква опасност се крие в мрака!
След което хващам даенлина за рамото:
- Аз и ти! Отиваме да разучим напред! Мисля че зрението ти помага повече, отколкото на мен, пък и с елфическия ти слух би трябвало да разбереш дали нещо се крие пред нас.
След което Карастен запристъпва леко и бавно напред.
[ИИ]Промъкване[ИИ]

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 239 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]