All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Глава 2: Тайната
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:31 am 

Blade wrote:
Запътвам се към здрачника, оглеждайки го внимателно. Като се доближа учтиво го поздравявам.

Passenger wrote:
Гадна светлина, ще си сваля само шала, че и без това завирам. Ех, не е кой знае какъв въздух, но поне се диша. "Може ли да видя картите преди да си избера някоя, ако обичате?" после чух гласа на момичето и се извърнах очуден. Я тази си го просеше най-вероятно, и без това това писмо си беше скъпо... Опитах се да не звуча толкова делово, по-скоро приятелски "Добър ден не е кой знае колко за здрачник като мен, госпожице." айде сега усмивка, за да замажем. Поне изглеждам глупаво, но пък с основоние като я гледам. Ха, глупости, нищо в сравение с Жас... но все пак красива.

Blade wrote:
Засмивам се леко на думите на здрачника.
- Добре казано, господине, добре казано. Не съм искала да ви обидя... името ми е Кара и съм родом от тук, но... - оглеждам се за стол и ако намеря го придърпвам и сядам до здрачника - ... надявам се, че нямате нищо против да седна до вас. Та отдавна не съм идвала насам, въобще в който и да е град и се чувствам малко неловко... - усмихвам се. За Бога, въобще какво правих в тоя град? Трябваше да си остана в гората и да бъда сама с полъха на вятъра и нежната светлина, разчупена от листата и клоните.

Passenger wrote:
Опаля, дай да видим сега каква е и от де иде " - Явно имате око за чужденци, защото видите ли и аз така като вас... съм чужд в този град. Но така като гледам не помагат жителите да се ориентираме много, много." ех, че не сговорчиви бюраджии " - Казах! Може ли да видя двете карти, моля?" Дано тоя път чуеха тези... сега да се направим на важен, пък някои друг грош може и да изкарам " - Може да съм просто момче, но тези тука явно не знаят къде се намират. Не ви разбрах името, аз съм Сшенх." - подавам ръка за поздрав.

Haos wrote:
- Да, разбира се, ей сегинка - Клюкарката се е шмугнала в една от вратите в дъното на залата, и сега се връща с две сгънати карти под ръка. Показва ти ги от такова разстояние, че успяваш единствено да забележиш, че става дума за един и същи град. Тази от десет кристала е безцветна, дадени са по-важните сгради и някои от забележителностите. Другата е оцветена в различни цветове, по-подробна е и както ти казва клюкарката, съдържа на гърба си кратка географско-историческа справка за града, както и списък на почетните граждани на Дерфенгор.

Blade wrote:
- Приятно ми е Сшенх - подавам ръката си. - По каква работа сте в града... и всъщност можем ли да преминем на по-нормален разговор... например на "ти"?

[ИИ] Keep on :wink: [/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 10:19 pm 
Валхеру

- Разбира се... Кара? - казва въпросително здрачника и аз се усмихвам окуражително. - Ами тук съм да си търся работа - той облизва устни. - Ами ти?
- О, всъщност... дойдох да говоря с местния управител... Познаваме се и имам да го помоля за една услуга... Макар че всъщност като дойдох тук чух да споменават за някакъв си "Господар", по-точно един скитник де, и реших да дойда тук да проверя... Което ме навежда на мисълта - обръщам се към един от служителите от Бялата гилдия. - Извинете, да знаете кой всъщност е някой-си Господаря?
Докато чакам отговор, се обръщам към "Сшенх".
- Надявам се не ти преча с нещо, Сшенх?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 10:56 pm 

- Виждам, че не сте тукашни. - Дебелата касиерка облизва месестите си устни. - 10 кристала, и ще ти кажа кой е Господарят, девойче.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 10:58 pm 
Валхеру

- Бях тукашна... някога. Ето... [подавам кристалите] и ако обичате без "девойче" - засмивам се.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:14 pm 

Дебеланата взима кафеникавия кристал от ръката ти и ти дава 2 червени и няколко прозрачни. Баща ти не те е научил да броиш, но здрачникът ти кимва утвърдително - явно и той иска да разбере информацията.
- Можеш ли да четеш? - те пита касиерката. След отрицателния ти отговор тя се накланя към теб, очевидно очаква същото от твоя страна. След като се накланяш, тя прошепва на ухото ти:...[ПМ]
След това се отдръпва и те гледа с настойчив поглед:
- Имаш ли нещо интересно да ми кажеш?

Системно

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:28 pm 

"Не пречит.. не пречиш, въобще. Даже е приятно да срещнеш хубава компания в гадния град." изведнъж се усетих "Естествено, ти не си от тук, нали?"

"Аз, мога да чета, обаче, може ли?" се обърнах към красивата. Никоя информация не е излишна, в края на краищата...

for ever and ever I'm a part of...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:31 pm 
Валхеру

- Ами не, благодаря. Само това ми трябваше - казвам на дебелата жена и след това се обръщам към "Сшенх":
- Всъщност съм оттук, но не съм идвала насам.. сигурно от векове... ъм... - спирам за момент. - Имаш ли някаква работа тук и всъщност къде по-точно ще си търсиш работа, ако не е тайна отново де. Търся си компания в града просто. Иначе е скучно - усмивка избива на лицето ми и аз се заигравам с немирните си косици.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:40 pm 

Ох, по дяволите! Само не нервничи сега, само не... "Надявам се не се обиждаш, просто човешките градове всички ми се струват такива." ох слпетох пръсти, мамка му... "Не е твоя град специално, просто съм си свикнал на нашти сенчестите." ох, леле да не си помисли, че ги обждам хорските.. "Не че нещо, страшна архитектура и т.н., но не е като вкъщи. Но да, бих си... ти правил компания, пък и с твоята гъ... голяма, фу.. хубост, надявам се да не ни нападт ухажори " ...оплеская, сега ли я извади тая глупава усмивка... "А какво ще кажеш за информацията?" ОХ! всичко отиде...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 11:43 pm 
Валхеру

Засмивам се леко.
- Първо спокойно, не съм ЧАК толкова страшна. И всъщност съм напълно съгласна с мнението ти - аз съм... как да го кажа, влюбена в горите. Тук ми се струва някакси... затворено? Как да е. Информацията ли те вълнува? Е, ако дойдеш с мен до имението на местния лорд, ще ти кажа - засмивам се и ставам. - Идваш ли?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 12:20 am 

Я, чакай малко. Беше прекалено добронамерена. Да дойда с нея до имението? Хъм, не че не е изку... абе красива, но в човешките градове може да има всякакви.. хора. Странна порода, дали не иска да ми забие нож в гърба? "Ами, аз забарвих да ти кажа, търся си работа, която може да уползотвори моите таланти. Ако този местен лорд се интересува... Мога и да дойда. Не го приемай като обида, просто съм нов тук и така." а, писмото "Но първо, Кара, ще ме изчакаш ли да купя пергамент за едно писмо, което трябва да изпратя?" и се обрънах към дебеланата на здрачнически "Отбирате ли от моя език?" .

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 12:33 am 

Дебелата дама завърта очи, но все пак ти отговаря с меките шиптящи звуци, характерни за езика ти. Освен това вдига и размахва недоволно ръцете си, в които пак са се появили двете карти, които поиска.
След кратък, но оживен разговор на здрачнически, дебеланата подава на Схай малък пакет, обвит в бледожълтата хартия на Бялата гилдия.
- Ех, хубаво е да си поговориш с нягоко на родния език! Каква рядкост, някой да го знае така добре. Лек ден ти желая жено и... селлах асхиш есем адхих саф фх! - с тези думи той й подава няколко кристали, взе рестото си и се обърна към Кара с готовност
- Тръгваме ли?

[ИИ] up-to-date [/ИИ]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 11:45 am 
Валхеру

- Щом си готов, не виждам защо трябва да седим още тук - запътвам се към вратата и докато вървя се обръщам към него. - Странен език имате вие, здрачниците. Звучи... някакси автентично може би? - усмихвам се.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 4:34 pm 

" - Да, много е.. интересен." усмихнах се ведро. "Та как викаш се казва този, мистен лорд?" и излязохме навън, запътвайки се към посоката, в която ни водеше тази.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 9:11 pm 
Валхеру

- Ами, доколкото разбрах - Тариник. Всъщност това и питах - кой е някой си "Господарят", за когото всъщност ми говореше някакъв просяк - както и да е де, та този Тариник е господаря. Баща е на Тарн, младеж, който спасих от.. смърт може би. Не знам, все тая. Отивам там да го помоля за услуга, пък после сигурно... - поглеждам замечтано -... обратно към горите може би. Не знам дали ще бъда много нахална, но ако търсиш работа, мога да помоля Тарн да те назначи някъде... евентуално?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 9:23 pm 

" - Ами, не знам, били направила риска, ако е толкова голям?" явно можех да и имам някакво доверие. Да видим този господар. " - А ти явно не го познаваш много добре, или греша?"

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 9:26 pm 
Валхеру

- Ами... всъщност съвсем бегло, ако трябва да бъда точна. Не искам да се впускам в подробности, но бях помолена да дойда тук... от една братовчедка. По принцип рядко идвам в градовете... о, Богове, отново се отплеснах - разсмивам се. - Прости моята разсеяност, Сшенх. Понякога ме влудява.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 9:36 pm 

Хах, странна птица " - Нищо и на мен се случва..." да бе да "...не е като да си единствена." усмивка. Постоянно избягва въпроса, дай да играем по нейните игрички " - А спомена някаква услуга, не че нещо ме касае, но като ще си имаме доверие..." ох, как ли ще извъртя после това с името...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 9:38 pm 
Валхеру

- А, услугата ли... е, просто братовчедка ми има нужда от пари на заем, защото някакъв върколак я е притиснал и иска от нея да върне някакъв дълг... в противен случай ще конфискува земята и. По принцип не ме интересува особено, но все пак сме рода, а и съм добра по природа - усмихвам се мило. -... но ако тоя продължи да и прави проблеми... е, тогава - погалвам стрелите си - ще го запозная с една от тези госпожички отблизо.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 10:01 pm 

" - Ех, ако имате проблеми и аз..." кучето изръмжа " - ...и ние можем да помогнем, тук със Сребър. Видиш ли това, да ми уреди някаква добра печалба ще се зарадвам. И не него храна естествено, той е добро куче, не хапе - много." еххх, замечтах се. Въздишка. Отпелснах се. Дано никой от семейството на Жас не ме следи. Няма да е хубаво да ме види с някакво карсиво момиче със стрели в колчана, може да си помисят всичко. Подозрителен поглед наоколо.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 10:28 pm 
Валхеру

- Красиво куче имаш... мога ли да го погаля? - протягам колебливо ръката си напред.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 15, 2005 10:51 pm 

Песинджър

На пръв поглед не изглежда някой да ви следи по каквато и да е било причина. Никакви закачулени фигури не се забелязват, повечето здрачници предпочитат да са на сигурно в къщите си.
...
Малко по-надолу усещаш, че нещо не е наред. Човекът, който заблелязваш да говори с продавач от сергия на пазара, си го видял и преди това на една от предишната улица. И двете сергии са на Динионци от Агилията. Освен това си го видял и в Бялата гилдия - разпознаваш го по изключително острия нос и хлътналите бузи, които оприличават лицето му на рибешко.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 17, 2005 1:53 pm 

"Ах, да го вземе смъртта!" се изпуснах. Кой е този? "Хъм, Кара, сега се сетих, че имам една друга спешна работа да свърша, защо не се разделим и да се срещнем пред двореца, имението или там каквот и да е на "господаря"? Някъде след като гадното слънце се сниши, зад тая сграда (ИИ преценено, един час?/ИИ). Може би до тогава, ще си влязла и съобщила точно за мен, та да не се натрапвам направо, какво ще кажеш?" усмивка, малко нервна, но усмивка.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 17, 2005 3:35 pm 
Валхеру

Поглеждам адски учудено.
- Ами... ъъ, добре, щом казваш... И все пак... кой да го вземе смъртта? - оглеждам се учудена. - Е, както и да е... ще се видим пред двореца, предполагам... До скоро, Сшенх! - и отпрашвам по посока на административната сграда.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 17, 2005 4:07 pm 

"Просто забравих нещо.. до скоро..." казах, не обръщайки и много внимание. Отделих се от момичето в противоположната посока, но наблюдавах с периферното онзи, когато имах възможност. Скрех се бръзо в една тъмна уличката, където нямаше подозителни очи. Сега да видим подробната карта. Този трябва да го изгубя, защото ако е шпионин от семейството на Жас и ме забележи с момичето, кой знае какво ще му роди болния мозък. Ех, Жас, какво правя за те, но нищо... Както се бях усамотил и проверил дали наистина няма, някои които да ме нблюдава отворих картата и започнах да гледам от къде мога да заобиколя и съответно изгубя нещастника до имението на Тариник . Да ли не бях прекалено параноичен, нищо, по-добре от колкото без Жас...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 17, 2005 4:18 pm 
Валхеру

След като Сшенх си е тръгнал, продължавам с бърза крачка към имението на лорда, тананикайки си. Преди да стигна до него ще гледам да се постарая да изглеждам по-добре - да си оправя измачканите дрехи и т.н.

[ИИ]Ако не знам къде е имението, ще попитам някой минувач.[/ИИ]

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]