All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Dec 18, 2005 10:48 pm 

Така, да видим, тази уличка трябва да ме заведе къде? Аха, сега маршрута. От тук към храма на Веампе надолу по улицита, гилдията на Занятчиите, хан "Сладкия сън на мъртвеца", покрай зданието на Агилията към Пазара, ако и ако и до там ме е проследил, ще видя какво ще правя. Наведох се до Сребър и се опитах да го насъскам срещу евентуалния ми преследвач, за да не ме следва заради самия него, което щеше да ме издава. "После ще се намерим с теб рошльо, айде сега. Дръж!"

[ИИ]ако тръгне да го "държи" ще побегна обратно по улицата. Т.е. по маршрута горе...[/ИИ]

for ever and ever I'm a part of...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Dec 19, 2005 11:52 pm 

Блейд

След кратката разходка, която си правиш из града, най-сетне достигаш до дома на Тарн. Времето е минало в размотаване насам-натам и слънцето още малко и ще залезе. Не си сигурна дали синът на управителя ще те приеме по това време, но като си си била пътя дотук... Пред вратата на имението няма никой. Масивното метално чукало те гледа с озъбена физиономия.

Песинджър

Кучето ти миловидно маха с опашка, поглежда те през рамо с любвеобилен поглед, след което в бавен тръс потегля към изхода на уличката, постепенно преминавайки в бяг. Минута или две по-късно чуваш викове от онази посока. Мигновенно се завърташ на пета и побягваш в обратната посока. Но една мисъл те гложди. Какво ли се е случило на Сребър?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 21, 2005 9:40 pm 
Валхеру

Поглеждам чукалото и аз. Е... сега или никога. Прас-прас. Стъпки нямаше засега, но щях да почакам. Все пак... той ми е длъжен? Озъртам се наляво-надясно и виждам лехите от рози на няколко метра. Засмяно отивам до тях, клякам и поемам един цвят в ръцете си, подушвайки красивото му ухание.
- Спокойно, скоро ще се върна при вас, скъпи мои - казвам тихо на растените в ръцете ми. - Скоро... - след което отправям замечтан поглед някъде в центъра на розата и се пренасям в гората, където съм отраснала... усещам нейното ухание, нейния шепот и милувка...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 1:42 am 

Ех, подяволите, дано не му направо нещ тоя нещастник. Ох, взе ли го демоните... Спрях се до най-близката ниска посторйка, огледах си дали няма много хора, които да гледат наколоко и се опитах да се кача с висок скок върху нея, а после да видя дали мога да отида и видя от високо какво става с кучето. Хем щях ще видя какво става с Сребър, хем да объркам така повече преследвача. Само да се кача...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 3:13 am 

Блейд

...нейния шепот, нейната милувка... Изненадващо си изтръгната от спомените си от рязко убождане. Когато поглеждаш към розата в ръцете си, с изненада установяваш, че някои от бодливите й клонки са се увили около ръцете ти, и затягат хватката си.

Песинджър

След кратко оглеждане на околните сгради, решаваш че най-подходяща ще бъде сравнително ниска двуетажна къща. С първия скок се оказваш на балкона й, а с втория вече пазиш равновесие върху покрива. Къщата е с лице към една от малките улички, и затова не чуваш учудени викове зад себе си. Обитателите на къщата също не се забелязват. След неколкократно прескачане от покрив на покрив, една-две бутнати керемиди и още един скок успяваш да се добереш до гледка към последното място, където си видял преследвача. Малко встрани забелязваш група хора, оградили с кръг прзно пространство. В средата на кръга са три фигури: тази на преследвача ти, още една в подобни на неговите дрехи, и Сребър, лаещ по тях двамата. Кучето не помръдва от мястото си, като след по-внимателно взиране забелязваш, че слънцето се отразява някак странно в няколко равнини около него.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 3:58 am 

Проклятие, какво правеха с него? Успокоих се, може би магьосници, или пък някакви тъпи култисти, алхимици дори? Може би последното? Да не ги изпускам от очи... Протегнах ръка и извадих една от камите, които бях сложил в ръките под блузата. Хванах я с ръкавицата на Жас и се приготвих да я метна по най бързия начин по глупака дръзнел да направи погрешно движение срещу Сребър. Колко ли метра бяха от тук. Опитах се да не се прикрия, от това място където бях, за да не видят от къде им е дошло. Зачаках, а гадното слънце продължаваше да пече, тук на керемидите, още по-силно.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 1:33 pm 

Песинджър

След кратко колебание решаваш, че между теб и кучето има поне 25-30 метра. Засега не изглежда на кучето да му се случи нищо лошо - след като спира да лае, Сребър ляга на земята и сгушва глава между лапите си.
Слънцето продължава да пече, а сега и най-нахално гъделичка носа ти. Пости успяваш да се сдържиш, но ратърсването от споденото кихане те кара за миг да загубиш равновесие. Още една керемида се плъзва т покрива и с трясък пада на земята. Миг след това чуваш още един такъв трясък зад себе си и от другата страна на покрива се подава глава, омотана в тъмнозелени парцали.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 8:51 pm 
Валхеру

"Какво в името на Боговете?" - първата мисъл, която ми идва на ум. Опитвам се да се отскубна от увиващите се рози, каквито и одирания да ми донесе това.

[Системно]Защита Отбягване, по възможност.[/Системно]

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:09 pm 

Блейд

[ИИ] Невъзможно, вече розите са те оплели. Отбягването би могло да се използва, за да не допуснеш да те оплетат. Друг път да не сънуваш през деня [/ИИ]

Когато се дръпваш и се опитваш да се освободиш, клонките затягат хватката си и шиповете се впиват в китките ти. [-2ЖТ]. Нещо повече, още от розите протягат клончетата си към теб, усетили движението ти.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:25 pm 
Валхеру

"Какво в името на Боговете е това?!" - мисля се докато започвам да пищя; междувременно опитвайки се да отбегна останалите клонки, които се носят към мен. Нямам нож, нито нещо, с което да се предпазя. Очевидно трябва да разчитам на чужда помощ.
Опитвам се да ритна клонките, които ме държат.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 12:21 am 

Моля? Какво прави този тука? Ах, проклятие! Погледнах наоколо дали не мога да се скрия, зад някой комин с един скок/прекъркулване или просто да залегна зад нещо на покрива. Ако го бях намерил, щях да извадя бързо по една от камите и да съсредоточа слух за стъпките на съответния. Страх, паника, в какво се замесих в името на боговете! Какво значи това Жас? Ох, тъпа хрема, сдръж се, сдръж се...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 2:15 am 

Блейд

С ритане не става. Още клонки се протягат да хванат и кракът ти, но ти благоразумно го дръпваш преди да са се вкопчили в теб. Пищенето ти привлича вниманието на двамата стражи, които с големи бързи крачки приближават към теб.
- Стой мирно и не мърдай - казва единия сурово и изтегля меча си.

Песинджър

Със цялата сила на волята си се опитваш да се сдържиш. Тук, нависоко, където вятърът на воля разнася цветен прашец, е още по-трудно, но все пак успяваш. Сдържаш дъха си и се ослушваш за стъпките на покривния посетител, но не чуваш нищо. Или си е отишъл, или е перфектен с баланса.
Секунда по-късно опряното в гърлото ти острие те убеждава във второто. Шиптящите думи на здрачнически галят ухото ти:
- Тихо, без да вдигаш шум, освен ако не искаш всички да те видят как се прокрадваш като крадец. Ще те заведа там, където ще можеш да бъдеш полезен.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 6:48 pm 
Валхеру

Преглъщам и заставам неподвижно, чакайки да видя какво ще стане.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:29 am 

Блейд

Стражът застива за момент, преценявайки разстоянието и замахва с меча си. Разсича клонките безпогрешно на десетина сантиметра от ръцете ти. Останалите бързо се дръпват и най-после си свободна. Тези около ръцете ти светкавично изсъхват и падат.
- Е, по каква работа си тук, момиче?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:32 am 
Валхеру

- Ф - казвам, докато оправям дрехите си и се оглеждам наоколо. "Досадни цветя!". - Амитуксъмдасе... прощавайте - преглъщам. - Тук съм за да се видя с милорд Тарн или по възможност с милорд Тариник... Не вярвам лорд Тарн да си спомня коя съм, но може да му предадете, че Кара дъщерята на лесничея го търси.

Пфу, опасни рози. Оглеждам ги отдалеч внимателно, докато чакам стража.

- А, извинете... и... какво беше това, в името на Боговете?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:41 am 

Блейд

- А, цветната градинка ли? Прищявка на господаря. Засади си ги преди няколко месеца около цялата сграда. Добре, че им намерихме цаката - засмива се полусериозно стражът. - Колкото до милорд Тарн - той рядко си седи вкъщи.
Стражът понижава глас - Чувал съм, че не се обичат много-много с господаря. Семейни дрязги. Той, младия лорд, можеш да го намериш обикновено при Ордените, по-специално този на Пламъка. Много време прекарва там, не знам защо. Обратно на него, господарят почти не излиза от дома си.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:43 am 
Валхеру

- Аха, ясно, Ордените - пфу, беше ми писнало да се моткам. - Ъъъ... А те къде са точно в града? По принцип живея в провинцията и рядко идвам насам... всъщност отдавна не съм идвала - усмихвам се леко. - А знаете ли къде мога да намеря младия лорд сега?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:48 am 

Блейд

- Не си от тук, значи... Орденът на Пламъка... оттук като излезеш на улица Мери Ди'Ана - тя свързва Северната с Южната порта - се спускаш към пазара и после продължаваш надолу. Съвсем до стената на града са се забутали, далеч от всичко и всички. Предполага, че и днес лорд Тарн е там.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:49 am 
Валхеру

- Да бяха всички мъже като вас - засмивам се леко. - Благодаря за това, че ми спасихте живота, и за това, че ми помогнахте. Задължена съм ви - намигвам му лекичко, след това се завъртам на пети и тръгвам натам, накъдето той ме е опътил.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:04 am 

Преглътнах. Ах, студена пот, ах това не ми се бе случвало, ах че проклятие.... Преглътнах. И пак. Опитах се да се ориентирам от къде идва гласа на.. здрачника? Беше ли здрачник, следял ли ме е и аз не съм го видял? Мога да бъда полезен, на него дето не го чух? Ах, ако е нещо подмолно, то тогава никога няма да видя Жас. Само да не е от подземните гилдии. Преглънтах, кимнах, изсъсках в съгласие, разтреперих се. Само да не е от подземните гилдии, само да не е от подземните гилдии...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:13 am 

Песинджър

Е, за всичко си има първи път. Днес за първи път те хванаха в гръб.

Ръката с ножа бавно се отдръпва. Когато се завърташ, омотаната в дрехи фигура ти кимва да я последваш и се отдъпва странично по покрива, без да ти дава възможност да му върнеш услугата.

Блейд

След мотаене по улиците, разглеждане на тази сергия с парцалки и онази с дрънкулки най-сетне излизаш от пазара. Пред теб улицата се раздвоява, като по средата започва парк с морава, дървета и алеи. В средата на парка виждаш няколко сгради, които оприличаваш на храмове. Напоследък външния им вид все повече варира и не можеш да кажеш дали наистина са храмове.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:21 am 
Валхеру

"Кой ги прави тия сгради?". Оставам замислена известно време, оглеждайки паркчето, след това се досещам, че няма смисъл да си губя времето насам. Оглеждам се да мерна нанякъде стената на града; след което "хващам" първия минувач, и го питам:

- Извинете*, че ви отнемам от времето, но да знаете къде мога да намеря седалището на Ордена на пламъка?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:26 am 

Гаден човек, хитър здрачник, подмолен даенлин? Какъв беше този в името на боговете! Ако направя грешка може да му струва живота и никога да не я види отново. Не прави грешка! Но, ако блафира, ако просто е някои, си които лесно се промъква и не може да се бие и иска да те измъчва или вземе информация? Та аз нямам никаква, пък и можеше да ме убие по всяко време... Опитай се да бъдеш здрав, не трепери, а какво стана със Сребър? Погледнах през рамо, за да се опитам да чуя поне нещо, но после се отврънах и казах тихо и някак си твърдо. - Та, къде отиваме и бих искал да разбера с коя от подземните си имам работа. - ех, колко тъпо прозвуча. Като заплаха от дете. Пък и от къде знаеш, че е от подземните, глупак, глупак, глупак...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:37 am 

Блейд

Госпожата, представляваща бабка с пазарски мрежи, ти отвръща:
- Надолу по хееее- онази улица, м'иче. По дясната, по дясната и така до края. Там, до портата са си направили бърлогата тез' вагабонти, бойците.

Песинджър

- Тъмните ли? В грешка си, момче, тук нямат пръст Тъмните гилдии... Все още. - казва той, прескачайки дупка в покрива. - След малко, всичко ще ти стане ясно...
След няколко минути прескачане спирате на плосък покрив с врата на него. Сградата е доста висока, сравнение с другите около нея. В средата има дървен капак с халка, който здрачникът отваря и започва да слиза по стълба надолу, приканвайки те с глава.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 1:46 am 
Валхеру

- Благодаря ви, госпожо. Нека Боговете винаги се грижат за вас и обичните ви - правя лек поклон и с усмивка се запътвам натам, накъдето ме е упътила жената, междувременно оглеждайки суровата сивота на града и неговите сгради.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]