All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 8:44 pm 

Да. Ето. Глупак, групак, глупак! Чакай, "все още" ли каза? Ах, двойна гадост! Ако разберат, ще... айде да не мисля повече за това. Пък и както стърча тук като пътен знак, могат лесно да ме видят. Последвах го. Няма да правя излишни движения, няма да задавам тъпи въпроси. Въздръжай се! Само да си сгина до камите, ох все една се почесвам... Не, остави, давай напред. И надолу де, ех надолу...

for ever and ever I'm a part of...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 29, 2005 11:02 pm 

Блейд

Суровата сивота на града скоро ще премине в оранжевочервена от наближаващия залез. Спускаш се по улицата, и точно до голямата порта виждаш входа към представителството на Оредена на Пламъка. Комплексът заема почти цял квартал, но различаваш определени особености - една част от него вдига безбройни пушеци, в друга къщите са заменени от дълги поредици бараки, предполагаеми казарми. Откъм третата и най-близка част се стеле ниска мъгла, носеща се около педя над земята. Данданията, носеща се от частта с пушеците се чува доста ясно. Точно пред теб над улицата виси дървена табела с големи жълти букви:

Орденът на Пламъка

Под нея започва друга улица, която доколкото виждаш води до широко отворен пространство, навярно площад в центъра на всичко. Сградите там са високи и добре поддържани.

Песинджър

Слизаш по тъмния проход, напомнящ ти комин. Под теб здрачникът пуска стъпалото на въжената стълба, която ви държи и скача на осветения дървен под. Скокът е около 2 метра - нищо за теб.
След благополучното ти приземяване изтупваш дрехите си и се изправяш. Първото и най-важното, което забелязваш, е Сребър, вързан с каишка, захваната за близката стена. До него стои прав, със скръстени зад гърба ръце човекът, който те преследваше из пазара. Стаята е плътно затворена отвсякъде, единствения изход е този в тавана, откъдето дойде. Светлината се осигурява от алхимичен осветител, окачен на тавана.
В другия край, на кръгла маса са се облегнали здрачникът, който те доведе тук, открил лицето си, и още две фигури. Едната е на едър елф, който е облечен със дрехите на стражниците, които те пуснаха на входа на града. Другата принадлежи на млада жена с дълга черна коса, която те гледа скептично и нервно потраква с нокти по масата. Облечена е с официална рокля, с богати украшения и по лицето й лесно се познава, че предпочита да не е тук. И четиримата те гледат очаквателно. Сребър тъжно изскимтява.
- Не става. - поклаща глава жената. - Няма начин да успее за толкова кратко време.
- Не съди за хората по външния им вид, скъпа. - обажда се здрачникът. - Мисля, че той може да ни предложи повече, отколкото изобщо сме очаквали. Нали, така, Схай?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 30, 2005 1:45 am 

Ето тогава вече наистина се стъписах. Кой беше този, а тази? Да не говорим за онзи! Ах, Сребър, май не трябваше да се разделям с девойката. Как можах за толкова кратко време да се оплета толкова. И този страж! Явно ме е видял на влизане и веднага ме е набелязал. А уж не се забелязвах. Изгледах укрорително Сребър. Е не трябваше да му се сърдя де, все пак си рискува козината за мен. Добро куче... Добре време е за малко театър. Само не прави грешки. Изправи се, прочисти гласа, ето го и нахакания глас:

- Много съжалявам, че трябва да ви разочаровам, но си нямам и ни най-малка представа за какво става на въпрос. Ако бихте били така добри да ме осведомите за вашите неволи, ще ги изслушам с най-голям интерес и съответно да ви помогна, както мога. Но смея да твърдя, че младият господин има право, а младата госпожица греши - по дрехите посрещат, по ума, или както е сигурно случаят, по уменията изпращат.

Младата госпожица греши? Най-голям интерес?!! Младата госпожица греши!?! Ах, пак я сгафих...

Дипломация 22

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Dec 30, 2005 11:49 am 
Валхеру

Запътвам се към по-поддържаните сгради на центъра, търсейки да намеря главната квартира, където да се опътя и да търся "милорд Тарн".

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 31, 2005 6:54 pm 

Блейд

След дълго обикаляне, подпитване, намръщени погледи и обяснения най-сетне стоиш пред вратата на милорд Тарн. Е, стигна най-после. Не се ли чувстваш нервна?

Песинджър

- О, но къде са ни обноските? - засмива се жената. - ние още не сме се представили. Аз съм Алегрия, господинът до кучето ви се казва Джордан, до мен - тя кимва към стража - е Фейли, а вашият водач се казва Строф. Събрали сме се тук да ви предложим работа.
Строф я прекъсва:
- Разбрахме от наши познати, че си търсите работа. А ние търсим някой, който да наемем за работа. Какво ще кажете?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Dec 31, 2005 7:07 pm 
Валхеру

Е, ни най-малко. Ако не иска да ми помогне - ще отида да се напия до забрава и след това ще се върна в гората. Поемам дълбоко дъх. Време е.

Потропвам три пъти на вратата с юмруче.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 01, 2006 10:18 pm 

Значи няма да ти режат главата, до тук добре.

- Схай е моето име, но съм убден, че вече би трябвало да го знаете, милейди Алегрия. Зависи, естествено от естеството на задачата... А кучето няма да ви ухапе, повече. Мога да гарантирам, нали така Сребър, добро момче.

Ех, дано си махне лапите от него тоя дръвник.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 1:50 am 

Блейд

- Влез! - се чува силен глас отвътре.
Когато буташ вратата и влизаш, вътре те очаква млад мъж, изглеждащ на не повече от двайсет и пет. Той вдига лицето си към теб и ти го разпознаваш, въпреки че си го виждала само веднъж - това е Тарн, когото ти спаси.
- О, но това си ти? - той изглежда доста учуден. - Не предполагах, че ще те видя отново. Ти изглеждаше напълно в свои води там, в гората, но тук... тук изглеждаш съвсем не на място. Какво търсиш тук, горско момиче?

Песинджър

Алегрия се засмива.
- Веднага за работата питаш. Е, или си прекалено предпазлив, или си професионалист. Може би скоро ще разберем кое от двете. Можеше да попиташ за заплащането, за това за кого работим, защо сме се събрали тук, като очевидно нямаме нищо общо - но ти предпочете да не питаш. Е, добре.
Работата ти е да ни даваш информация за определен човек. Ако си съгласен, започваш още тази вечер. Ще бъдеш под прикритие. Ще трябва да спечелиш вниманието му. Подробности - ако си съгласен.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 1:25 pm 
Валхеру

- Здравейте, милорд - покланям се почтително. - Вашето око е точно и приценяващо - наистина се чувствам некомфортно тук, нищо че съм родена в този град. Но не искам да отнемам от вашето време - братовчедка ми има нужда от пари, тъй като някакъв върколашки лорд иска да изземе земите и и да я остави на произвола на съдбата заедно с петте и деца. Тя се обърна за помощ към мен, но аз... нямам с какво точно да и помогна - затова се сетих за Вас и реших да дойда... Ще направя всичко, което ми кажете, ако помогнете на братовчедка ми, милорд... - навеждам глава в поклон. - Моля ви.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 10:11 pm 

Предпазлив страхливец и глупак по-скоро. Много добре може да изучава тази. Но, чакай! Аха, значи те работят за някой друг на по-високо ниво?! Работата е дабела значи! Как се издаде само. Недей си пропилява коза. Естествено, сигурно заради неустоимият ти чар, великоле... Ох, глупак - отговаряй!

- Ах, милейди нямаше да съм толкова предпазлив, ако не ме беше господина тук, на практика отвлякъл, а и мислех, че живота ми е в опасност, какво друго да правя освен да съм предпазлив?

Свалих си шала. Усмивка. Това беше... директно. Добре, продължавай.

- А и от друга старана, самата задача ме интересува, защото си имам и свойте мотиви, за да питам... - може би знаят за тях, може би не. Мисля, че опипах почвата. Мялко хазарт... - ...но някак си не съм удовлетворен от условието на задачата. Заинтересуван съм несъмнено, даже поласкан. - да бе да - Все пак, преди да приема, наистина каква е наградата, освен собстевеният ми живот, при положение, че вече разкрихте името си и плана си и аз мога да бъда само в пречка? Също ми е интересно каква точно еперсоната, която следя и защо сънародникът ми тук не може да я свърши, а трябва аз? - естествено ти си външен човек, и никй не те знае, но по-добре да се направя на некомпетентен, от колкото да ги карам да са по-предпазливи. Само дано не е някоя височайша услуга, която да ме вкара в беди... Но чакай, колко си задръстен, та това е сигурно онзи, за който ти разправяха семейството на Жас. Той ли ми е свръзката? Ех, че си гулпав, ех....

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 1:52 am 

Блейд

Тарн те поглежда с хитър поглед.
- Всичко ли? Обещай ми да мълчиш за тайната, която ще ти споделя и да бъдеш до мен колкото е нужно, не повече от няколко дена. Обещай ми и ще ти дам всичко, от което имаш нужда. Само ми обещай..

Песинджър

- Но вие нямате нищо друго освен имената ни. Ние можем да следим когото си искаме. Ако искате, отидете и го кажете на белите клюкарки - може и да получите някой кристал. - Всички се засмиват. - Вашата награда ще бъде освен вашият живот и този на кучето ви, което ще остане при нас, тъй като с вас ще буди подозрение. Строф не може да поеме задачата, защото е тукашен и лесно може да бъде разпознат и изобличен.
Тук усмивката изчезва от лицето на лейди Алегра и бива заменена от безизразност.
- Колкото до личността, чието внимание ще трябва да спечелите, нея ще запазим в тайна докато не кажете дали приемате задачата или не. Във ваш интерес е да приемете, нали така, Джордан?
Стражът нервно се размърдва. По-висок е от теб с поне две стъпки и е има по-широки рамене от теб. Ризницата му проблясва на свелината на свещите.
- Да, милейди.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 2:02 am 

Подяволите, не си играй с живота си! Глупак!

- Та мога ли да откажа? Ерго, каква е задачата?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 07, 2006 8:02 pm 
Валхеру

- Ами... предполагам няма да е нещо нечувано. Обещавам, ако и ти обещаеш да помогнеш на братовчедка ми, милорд!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jan 07, 2006 10:36 pm 

Блейд

Тарн въздъхва облекчено, заобикаля масата е те прегръща.
- Знаех си, че ще се съгласиш! Ти си най-доброто, което ми се случва напоследък. Понеже ми спаси живота веднъж, имам ти повече доверие отколкото на кръвна роднина.
Ще те представя на семейството си днес вечерта. Ще те представя като дама от визшето общество на някой далечен град, която съм харесал и вече сме сгодени. Това ще стане още тази вечер, когато баща ми дава прием в имението си. Така ще имаш възможност да се разхождаш в имението безпорблеми, и точно затова ми трябваш. Защото баща ми, проклет да е от всички богове, се е захванал с нещо ужасно. Той знае, че съм против действията му, и затова ми няма никакво доверие. И точно обратното, държи сестра ми, тази пепелянка Ерика до сърцето си. Гръм да ги удари и двамата дано! Трябва да се пазаиш от нея, внимавай много - тя е опасна. Още когато бе малка, имаше нещо различно в нея - обичаше да изтезава животните, а около имението те бяха много. Сега е различно - няма никакви животни наоколо, и тя вместо това започна да малтретира хората около нея. Тежко и горко на слугите й! Често се сменят, лесно заболяват, понякога дори умират при нещастни случаи. Сигурен съм, че магическите й умения - да, тя е вещица, са помогнали това да се случи.
Искам от теб да разбереш какво точно правят баща ми и сестра ми тайно от мен, и после да ми кажеш. Можеш да спасиш човешки животи, ако успееш. Но сега нямаме повече време за губене. Трябва да извадим на показ истинската дама в теб, която аз видях още при първата ни среща - казва той с усмивка. - Да вървим да те превърнем в най-прекрасното създание на земята!

С тези думи той те хваща под ръка и с забързана крачка те извежда навън, към новото ти амплоа.

Песинджър

Лейди Алегра плясва с ръце възхитено.
- Знаех, си, че ще се съгласиш. Слушай внимателно, няма да повтарям:
Човекът, който искаме да шпионираш под прикритие, е не друг, а самият управител на Дерфенгор, Тариник. Още тази вечер ще посетиш неговия прием в имението му, ще се представиш под чуждо име и ще спечелиш благоволението му. Най-краткият път за това е да омаеш първо дъщеря му, Ерика, което може да бъде трудно, но веднъж успееш ли, Тариник е твой. Води се по дъщеря си като куче, дъртия глупак. И двамата се интересуват живо от мистичното и тъмните му страни, и точно това искаме да проучиш: с какво са се захванали и защо го държат в тайна от всички, дори от младия лорд, Тарн. Ще ти предоставим всичко, което пожелаеш, стига да не е нещо по-невероятно от колкото сме виждали. Спокойно, ние сме виждали много. Но побързай с избора, защото няма никакво време!

Край на Втора глава.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours [ DST ]