All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Ну, погоди!
PostPosted: Wed Mar 31, 2004 7:24 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

На 3-ти април се навършват 81 години от рождението на Светозар Русаков – несменяемият художник зад сериала “Ну, погоди!”, което пък е чудесен повод да си припомним това позабравено филмче. “Ну, погоди!” – флагманът на съветската анимация – е стартирал през 1969 и за близо двайсетина години са излезли 18 епизода, но пък това е напълно достатъчно да спечели обичта и възхищението на милиони хора както из рускоразбиращото пространство, така и извън него.
Два основни персонажа – Вълкът и Заекът и вечната гонитба между тях, това е сюжетът накратко обобщен. Кумчо Вълчо – нехранимайко, лентяй и негодник, Зайо Байо – мил, възпитан и вежлив. Конфликт древен като света, грубата сила срещу пъргавия ум, насилието срещу интелекта. Голиат срещу Давид, пълчищата на Ксеркс срещу шепата спартанци, Том срещу Джери, двойкаджията срещу отличника. “Ну, погоди!” е идеалният анимационен филм за възпитанието на децата ни, зяпнали телевизора, докато ние се занимаваме с нещо по-важно. Обаче…

---

Прочетете тук

---
Статия, брой 7, Март 2004

Last edited by Guest on Wed Jun 07, 2006 12:08 pm, edited 2 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Apr 01, 2004 7:26 pm 

хехехехеееее...
не ми се вярваше, но ти наистина го направи! :D
статия за "Ну, погоди!"!! обичам този филм, но признавам, че идея си нямах, че подобни анализи може да породи :shock:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 02, 2004 11:17 am 
Cyber trash

Nu Pogodi...E az malko zakysnqh s gledaneto na towa film4e(na 14 godini sym)no wse pak ne e lo6o. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 02, 2004 4:01 pm 
Молекулно прост

още по темата, прочетено в imdb.com:

"... говорител на Miramax официално съобщи, че компанията е откупила правата на "Ну, погоди!" от Союзмултфилм и възнамерява да снима игрален филм. Работното заглавие на филма е "Hey, dude, wait for me!", за ролята на вълка е поканен Мики Рурк, за ролята на заека е предвиден Илайджа Ууд. Филмът се очаква за Коледа 2004..."

и един интересен български сайт, има музика и картинки

http://nupogodi.hit.bg

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Apr 02, 2004 11:46 pm 

Това сериозно ли?:) Мики Рурк... изроди :>>> Ма на! Хак да им е на гадните хобитци, бессценни! :))) Както ми е противно онова синеокото, сигурно 20 пъти ще го гледам ;р

Иначе по въпроса - като го казваш, донякъде и аз си навръзвам малко по подобен начин нещата. От друга страна, като Таис, ми остават просто детските спомени за великолепното филмче. Общо взето давам малко разнобой.. Принципно не виждам голяма разлика между него и Том и Джери, в който смисъла като че ли е същия.. само не разбирам какво е толкова хубавото малката проклета гад непрекъснато да на*цензура* котарака, който може да е мързелив и малко арогантен, но все пак това му е.. работата един вид, нали е котарак? Ето как се правят значи малки гангстерчета :> Иначе, вярно, вълкът по принцип е лошия, а не добрия, но пък заекът определено от своя страна не е символ на положителни качества...

Знам ли, насосвам си несвързано в момента ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 03, 2004 9:43 am 
Warrior of love and justice

Хайде, хайде!
Всички знаем що мразиш зайците!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 03, 2004 10:42 am 

Всичките ще си платят! :>>>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 03, 2004 4:27 pm 

KILL THE WABBITS!:twisted:
...Дано Зайчето да не чете това :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 03, 2004 6:14 pm 

Аааа, не защо ще съсипват хубавата анимация като я правят на игрален филм? Не им ли стига, че съсипаха Властелина? Нищо свято не остана за тези хора:Р
Между другото, никога не ми беше хрумвало да гледам на Заека и Вълка като на представители на различните класи в Съветския съюз, но е интересна гледна точка:)
Quote:
Пряк наследник на първите колхозни зайци, той е роден със сребърна лъжица в уста.

Много ми хареса:)

Член на клуб А4.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Apr 03, 2004 11:13 pm 
Дубъл

Да се чуди човек що Вълка му е токоз блъзък по душа. ;р

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Apr 04, 2004 1:02 pm 

е, то много място за чудене няма - всички сме вълци, ама добре, че сме се родили в малко по-правилното време и леко встрани от въпросната територия, че да можем да се веселим с подобни анализи, а не - да ги четем в сериозни партийни вестници в доста интересни интерпретации :D

за игралния филм - ще е шоу отвсякъде! Мики Рурк, а? хехехеее... американската версия със сигурност ще ме шокира доволно, почти като американската интерпретация на Тримата мускетари, в което няма лошо - шарено да е :twisted:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 05, 2004 6:25 pm 
Молекулно прост

ох, не :D

прощавайте, ама ми беше едно следпървоаприлско :D
няма страшно, няма скоро да филмират "Ну, погоди!", ама мисля актьорите сполучливо ги подбрах :P

иначе се вдъхнових от една статия на Ханс Оксе в любимия ми "Остдойче Ландвиртшафтсцайтунг", казваше се "Мечето Ръкспин и Стокхолмския синдром (или защо отрицателните герои винаги ни харесват)" :wink:

а аз по душевност съм си помияр, но от време на време дивото в мен ме зове, иначе обичам да дружа със зайчета, Playboy-зайчета предимно :twisted:

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 05, 2004 8:50 pm 

ааааааааааааах, гад!!!!!!!!!!! :evil:
пак се хванах, мамка му! :?
никакви плейбой-зайци за теб! :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Apr 05, 2004 9:29 pm 

Мдааа аз за щастие съм от тези, които хванаха от "Ну, погоди!" по телевизията. Доста серии съм гледала по-няколко пъти и така и не ми писнаха. (Както се случва и с "Том и Джери"!) Никога не съм се замисляла над нещата, които е написал Физикът в статията и за това ми беше адски интересно да я прочета! Сега съм с чиста съвест за това, че симпатизирах на Вълка (тук е мястото Физикът да направи някакъв коментар относно личността ми и синдромите :wink: )
Та последно да кажа, че стаията много ми хареса (като се изключат коментарите за овците, за които ще си имаме приказки с автора :twisted: )

ПС
Quote:
“Събрани съчинения” – Звезделин Керемидчиев, 1988 – 2001 г.
- :shock: готин бъзик хехе :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 07, 2004 6:09 pm 
Молекулно прост

ildalina wrote:
като се изключат коментарите за овците, за които ще си имаме приказки с автора :twisted: )

ъъ, това лична забележка ли беше или официална критика в качеството ти на председател на Профсъюза към ОСК (Обединени Сивостенски Кошари), по известен като Картела? :P

все пак за свое оправдание ще отбележа, че това е цитат от любимата ми "Животинска ферма", цитирам я винаги и без особен повод :)

и овчедушно ще си призная, че друга любима книга ми е "Хайка за вълци" на Ивайло Петров :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu May 31, 2007 4:36 pm 
Браво на Физика! Какви чудесии е извадил от тази анимационна класика, направо не е за вярване - социални, политически, технолигични, психологически, абе, за всекиго по нещо има.

Винаги съм предпочитал "Том и Джери", поне най-старите серии, после всикчко разсипаха. Интересно обаче дали за тях може да се напише такъв пространен, многопластов и задълбочен анализ.

Post subject:
PostPosted: Sun Jun 03, 2007 11:19 am 
Captain

В "ну погоди" винаги имаше една мрачност и безнадежност, която ме е отблъсквала, подчертавана допълнително от озвучението. Всичко си беше достатъчно добре нарисувано, но с един особен тъжен отенък.

Profile  

Post subject: mdam
PostPosted: Mon Jun 25, 2007 3:01 am 
тежкия оттенък е в стила точно на русия. дори и мултипликационните филмчета го имаха... и не е само Ну погоди, също и котарака Леополд... промиване на мозъци... както сега го правят американците, така са го правели руснаците... всеки с каквото може... както може... колко малки ни прави това нас ? :) прави ни МНОГО малки, нищожно малки... в играта на тези които отдавна са забравили, че са хора... също като нас... шепата привилигировани... тези които спират еволюцията на човешкия вид, за собствена изгода... или както има един филм: "Who Stoped The Electric Car"

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 25, 2007 6:39 am 
Emeritus

Блонд, кирилизирай бе!

Валдащайн, то за всичко може да се напише нещо подобно, ама въпросът е, има ли нужда? Щото експлоатирането на 5 минутно детско филмче за социални, политически и какви ли не размисли звучи не като причина за тях, а само като повод. Та така - намирам тази статия за една от по-слабите на Физика.

Блонд, защо бога ми, при толкова пропагандни ленти на Мосфильм и Ленфильм, реши да обвиниш в промиване на мозъци две мултфилмчета, които както почти всички филмчета за тази възраст (изключая известно количество безмислени простотии, навъдили се напоследък) имат за цел да възпитават ценностите на обществото от съответното време и място?
И какво общо има тук еволюцията, кой какво прави, върти, върти и стига или до еволюцията или до енергиите?!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jun 25, 2007 9:49 am 
Причина или повод - няма значение. Важното е да се накара човек да се замисли. И да, има нужда хората да се замислят. Това че малко го правят - друг въпрос. Може и за всичко да може да се пише така, но определено не всеки го може. Затова ми харесва статията и я смятам за една от най-добрите на Физика.

Post subject:
PostPosted: Sat Aug 04, 2007 6:21 pm 
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/410/57/ - тук има детски руски пеистни сред които и една за Ну,погоди

Post subject: Re: Ну, погоди!
PostPosted: Sat May 31, 2008 12:20 am 
Star-crossed voyager

Quote:
“Апотеоз на заешката култура във филма “Диамантената ръка” – А. Свински, Партиздат, 1987 г.

В темно-синем лесу,
Где трепещут осины,
Где с дубов колдунов
Облетает листва.

На поляне траву
Зайцы в полночь косили.
И при этом напевали
Странные слова.

А нам все равно.
А нам все равно.
Пусть боимся мы
Волка и сову.

Мда-а-а-а-а-а-а-а-а-а. Въпросът който ме гложди обаче в тая песен е "Станем мы храбрей // И отважней льва." Що ме гложди е друга тема, всеки си е чалнат по малко :).

А инак, товаришч, инак статията ти я препрочитам редовно. И картинките са и картинки и статията дълга - да я разпечаташ с кон не мож я обиколи, ще умориш добичето, и хумора колхозен, поднесен със сребърна лъжичка.

Не ги пишат така сега тия младите :cry: .

The moment may just last

Profile  

Post subject: "Ну, погоди!" и технологията на злото
PostPosted: Mon Sep 13, 2010 10:27 am 
Сaмо извратен постсоциалистически "демократ" може да види в хулигана бунтар. Какво бунтарско има в това да риташ кошчета и да трошиш спирки? Представяте си, в света има и хулигани, които ще ограбят, че набият, ще излъжат и ще прецакат. Вълкът дори не е такъв хулиган, а е сравнително добродушен. Заекът е малък не за да се снишава пред партията, а за да импонира на децата. Освен това, хулиганите в училищата обикновено малтретират по-малките от тях. Така филмчето е солидарно с по-малките деца. Става дума за формиране на елементарно възпитание у децата.
Освен това, автора на този пасквил неправилно преразказва двете серийки. Вълкът и заекът сядат да ядат тортата и вълкът е оня който пръв грабва шоколадовия заек за да го яде. Естествено заекът грабва щоколадовия вълк, нали имаме равенство.
В другата цитирана серийка заекът не насъсква никъкъв робот срещу вълка. Робота е не сработва, заека отива да търси масло за да го смаже. Тогава се появява вълка и обърква робота със заека.
Това неправилно цитиране на серийките говори единствено за липса на елементарна честност у автора на това писание. За какви анализи претендира след като не вижда това което гледа или просто лъже. Лъжата не случайно се появява. Когато се говори срещу соца тя неизменно присъства. Щото няма честен начин да охулиш хубавото, ценното и прогресивното.
Има и още много несъответствия и неправилни тълкования, ама трябва да напиша повече от самия автор. Най -грубото изперкването и избиването на семеството последвано от самоубийство не е част от съветската действителност, а част от американската действителност, т.е. точно от там където хулиганщината и липстата на образование и възпитание минава за приемлива! Над това следва автора да се замисли.
Патологичния антисоциализъм не е помогнал на никого. Тъкмо обратното - навреди на всички ни.

Post subject: "Ну, погоди!" и технологията на злото
PostPosted: Mon Sep 13, 2010 10:41 am 
Като се замисля втори път ... може и да не става дума за патологичен антисоциализъм, а за обикновенно не много умно оригиналничене. И какво да направим та да сме оригинални? Дайте да намерим нещо, дето хората харесват и да го осмеем. Най-добре нещо от соца, нещо свързано с етиката и човечността. Сега такива са модните и политическите тенденции. :)

Post subject: Re: Ну, погоди!
PostPosted: Sun Oct 31, 2010 5:55 pm 

Руско е, ама си го бива :o

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]