All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: nEtiquette, или как се чувстваме анонимно
PostPosted: Sun Dec 09, 2007 1:21 pm 
Интернет. Има-няма една българска реформа, сиреч около двадесет години, и световната мрежа успя да свали не само границите, но и половината табута в общуването между хуманоидните индивиди. Не само позволи да се забавляваш над псевдомъдрите мои и чужди размисли, не просто удари няколко рамена, колене и други стави на графоманията и сродните и, дори не породи единствено явлението на масовото интелектуално пиратство или пък крупните онлайн мероприятия, пък ако ли щеш и някаква извратена сексуална...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.729

Post subject: Re: nEtiquette, или как се чувстваме анонимно
PostPosted: Sun Dec 16, 2007 10:32 pm 

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1137350

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 10:50 pm 
Here be monsters!

Admatha wrote:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1137350

Дезинформация пак някаква. Ако това беше възможно, на практика би означавало, че имаме първия ИИ преминал успешно Тюринг тест.. mrgreen:

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 10:52 pm 

Същата мисъл ме глождеше и мен. Другият вариант е някой да подценява интелекта на чатерките. :-D

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:24 pm 
Emeritus

Не са първите. Едно време един германец успя с подобен бот.

Тюринг тест означава да е неразличим от човек, а не да бъде неразличим от човек за целта на разгонена пуйка, влязла в чата да се сваля с някой.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:30 pm 

Дори при разгонените пуйки има някакъв ценз. Все си мисля, че ботът ще е различим, ако разговорът задълбае в някаква посока, по-различна от "Коя е любимата ти поза, мое пухкаво зайче?" Пък и я си представи някоя интелектуална разгонена пуйка, която вместо "asl, pls" изстрелва: "Нуждая се да попълните липсващата ми биометрична информация като пол, години, дължина и обиколка." :lol:

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:34 pm 
Emeritus

Естествено, че ще е различим. То и онзи имаше някъде към 12% успеваемост, но беше успял да улови няколко пуйки. Една от жертвите не се беше усетила за 30 минути.

Profile  

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 11:39 pm 

Това ми напомня добрите стари дни в mIRC, когато де що имаше админ на канал си беше сложил по някой говорещ бот. :)

Profile  

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 6:45 pm 
Forum Troll

Всъщност отпреди няколко години има един такъв проект - ALICE но той за разлика от това руското е Free :) И между-другото има голям шанс човек да води разговор с Алис и да не се усети дълго време...

WWell,
Flash

I see dumb people...they're everywhere...they walk around like everyone else...they don't even know that they're dumb...аnd...many of them...THEY POST HERE!

Profile  

Post subject: Аз, моя милост и Интернет
PostPosted: Thu Jan 03, 2008 1:37 pm 
Гледна точка: Аз, моя милост и Интернет

"И въпросът на нетикета е не "Защо?”, а "Кога?" – кога, наистина, и дали, наистина, се налага да не застанем зад собственото си мнение."

Когато прочетох статията за нетикета, определено това изречение ми направи впечатление и го отбелязах като сърцевината на всичко написано. Само че за да отговоря на въпроса, трябва да се върна малко назад във времето, един вид да потърся корените на проблема.

По една или друга причина съм бил свидетел (а и донякъде съучастник) на...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.771

PostPosted: Fri Jan 04, 2008 2:02 pm 
спъната жирафа

Имам въпрос към автора на втората статия - очакваме ли продължение? Защото много ми хареса огромното въведение, но имаш ли намерение да отговориш на въпроса от края на текста? :) Според мен би се получило по-силно, ако поне направиш опит да отговориш ти кога и как защитаваш мнението си.

Profile  

PostPosted: Sat Jan 05, 2008 12:21 am 
Молекулно прост

Хммм. Целта на Гледната точка беше да обори тезата на предната статия, че анонимността е нещо лошо. Може и да съм се отплеснал в грешната посока на мисли, обаче смятам че не е нужно да заставаш въобще зад мнението си - мнението само по себе си би трябвало да е достатъчно. Тоест важно е самото мнение, а не кой го изказва или подкрепя.
Ако доразвия мисълта си в тази посока - всичко това, което виждаме в интернет (ник, аватар, подпис и т.н.) са просто дрехи, с които обличаме истинската си същност. Някой може да сменя дрехите си често според настроението, друг да си се чувства удобно с тези отпреди 5 години примерно. Така че ако прескочим частта с "по дрехите посрещат", остава единствено да оценим ума :-) Сиреч теза, изказана от съвсем случаен гост във форума, има повече тежест в очите ми от неподготвено изказване по същата тема на някой от тукашните авторитети :wink:

На мнения за филми вярвам само на статиите в Сивостен... най-вече на тези, които самият аз съм писал.

Profile  

PostPosted: Thu Jan 31, 2008 9:15 am 

Или как престанах да се чувствам анонимно в 8:15 сутринта.

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1154470

Profile  

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 5:08 pm 
спъната жирафа

Споко, даже да се сдобият с базата данни, вероятно няма да имат специалисти, които да извлекат смислена информация от въпросната база данни. :-)

Profile  

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 11:48 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

То и малко странно - ем тотално, ем не, ем иначе със СРЗ. Малко е помпозен материала, струва ми се, и объркан. "Вече ще се събират данни за времето, в което потребителят е седял в мрежата, за изпращача и получателя на всяко съобщение, както и за началото и края на разговорите в мрежата през програми като Skype.". Че тя мойта машина е 24 часа включена, както и кюто - колко съм седял в мрежата, се пита в задачката? Да не говорим, че неприкосновенността на личната кореспонденция е гарантирана от конституцията, която по последни данни май още е в сила - и се предполага тя да се нарушава само с изрично решение на съдебната власт, за предотвратяване или разкриване на тежки престъпления. Сега какво излиза, че всеки интернет-потребител е заподозрян ли?

Нещо пак са разбрали-недоразбрали новинарите, чини ми се. Т.е. текста нещо не го разбрах съвсем ма сигурно по-добре да видя самата наредба - жалко че не са дали в кой брой точно на ДВ е излязло.

Ма мернах, че влизало в сила чак март догодина ли, май догодина ли - кат знам колко време е това в България, кой знае каква камила ще се излюпи :)

Profile  

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 11:51 pm 
Emeritus

МВР разполага със зловещо компетентни специалисти, общо взето имам опит от първо лице. Но те не се занимават с глупости.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 12:08 am 
No, don't do that. No, really don't. Really.

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135577924

Мда, както и предполагах, е раздута новината. Ако правилно разбирам:

Quote:
Чл. 5. (1) За нуждите на оперативно-издирвателната дейност предприятията, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, осигуряват на дирекция "Оперативно-техническа информация" при Министерството на вътрешните работи пасивен технически достъп чрез компютърен терминал до съхраняваните от тях данни.

(2) За нуждите на наказателния процес предприятията, предоставящи обществени електронни мрежи и/или услуги, предават съхраняваните данни по писмено искане на разследващите органи, прокурора или съда.

(3) В случай на необходимост, свързана с националната сигурност, предприятията, предоставящи електронни съобщителни мрежи и/или услуги, осигуряват на службите за сигурност по смисъла на Закона за защита на класифицираната информация достъп до съхраняваните данни след писмено искане при запазване на тайната, от кого е искането и какви данни са предоставени по него.

(4) Данните се съхраняват по начин, който гарантира бързото им предаване на компетентните органи при поискване от тяхна страна.

, съответните данни пак си се предават само когато са изискани от съответните служби за нуждите на наказателния процес, а "пасивният технически достъп" си е буквално чисто техническа подробност. Е, ще се съхраняват 1 година - ма тва е нормално. МВР няма нищо да "следи", доколкото виждам...

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]