All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: StarCraft: The Board Game
PostPosted: Sat Nov 08, 2008 1:24 pm 
Имало едно време, една легендарна компютърна игра. Наричала се StarCraft, а по времето, по което е написан този материал, предългоочакваната втора част се доизкусурява, преди да излезе на пазара. Междувременно, обаче, на пазара се появява едноименната бордова игра. Издател отново е Fantasy Flight Games, естествено под вещия надзор на Blizzard, а годината е 2007. А резултатът е наистина великолепен - майсторско изпълнение, включващо страхотни елементи и решения на различни проблеми и ситуации в...

--
Прочети тук: http://www.sivosten.com/content.php?review.1402

Reply with quote  
 Post subject: Re: StarCraft: The Board Game
PostPosted: Mon Nov 10, 2008 10:46 am 
Супер е играта. От почти година се събираме с приятели и я играем. А кога ще излиза експанжъна? Четох някъде, че е обявен официално.

Reply with quote  
 Post subject: Re: StarCraft: The Board Game
PostPosted: Tue Nov 11, 2008 11:59 pm 

Декември-януари някъде излиза експанжъна...
За съжаление мен играта не можа да ме изкефи, въпреки че съм голям почитател на компютърната игра. Има 3-4 сериозни проблема за мен - преждевременното свършване на играта преди да имаш възможност да извадиш най-яките фигури; картите за водене на битки - за всеки юнит са по няколко и като направиш да кажем три Wraith-а и се биеш с тях в една битка след това в следващата ти битка са безпомощни, защото няма да имаш карти за тях (а и някакси ако не хвърлиш поне едно зарче няма тръпка :) ); командите - този от ляво на теб винаги те смазва и нищо не можеш да направиш по въпроса; с двама играта е твърде бърза, с 3-ма - двама се карат, третия печели, с 4 и повече става твърде дълга и хаотична; winning condition-ите също не ми допадат. В по-големи подробности за тези проблеми е писано в немалко ревюта и коментари на Boardgamegeek. Но важното е че на вас ви е харесала и сте се забавлявали докато я играете... за съжаление за мен не проработи ;)
Предполагам че е от значение да кажа и това и това, че аз по принцип харесвам повече игра за двама души, защото играта се развива по-спокойно, имаш повече време да мислиш, почти няма downtime (време на чакане противника да изиграе хода си без ти да играеш), имаш по-голям контрол върху играта, както и 50% шанс да спечелиш. При игрите с повече хора не се чувствам толкова комфортно - заради големия downtime между ходовете е нормално да се дава зор за по-бърза игра, което не ми харесва; нямаш контрол върху случващото се - всичко е доста хаотично - както в самата игра, така и в обстановката; шансът да се спечели е доста малък - примерно 25% за игра с четирима (а все пак винаги е най-яко да се печели); игрите обикновено продължават доста повече от тези за двама; често при една 3-4 часова игра да кажем след час и половина игра се открояват лидерите и губещите, а за тях е твърде скучно да играят още 2 часа само за удоволствието на останалите. Затова за игри с повече хора предпочитам кратки игри от типа euro games - т.нар. resource managment games от сорта на Settlers of Catan, Stone Age, Race for the Galaxy.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Dec 18, 2015 9:01 pm 
I want to send you an award for most helpful inerntet writer.

Reply with quote  
PostPosted: Sun Dec 20, 2015 4:24 am 
That adreessds several of my concerns actually.

Reply with quote  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]