All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Застрояват Иракли
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 11:25 am 
Приятели,

едни приятели са се захванали да спасяват на
Иракли.
Каквото и да стане е важно да направим нещо!!!
Иначе само си пращаме мейли и личица със сълзички
... но както знаем Москва
не вярва на сълзи ... сега ситуацията не се е
променила много!
Ето текста:

>Започнали са да ЗАСТРОЯВАТ ИРАКЛИ!!! Надежда
>Максимова действа да ги спре, има добър за
>времето си напредък,но няма време и ненасмогваме!
>Имаме нужда от
>помощ! А и става дума за ИРАКЛИ.Ако позволим да
>унищожат това място,за какво
>изобщо сме на тази земя. Знам че има много хора
>които няма да
>позволят това да се случи. а и ако успеем с
>това,после ще е по лесно да
>опазим повече неща!Надежда е задействала част от
>хората, но нямам
>възможност да достигне до всички които може да
>помпгнат.Свързала
>се е с мрежа НПО които се борят за природата,но
това
>не е достатъчно,
>не и този път! Време е и ние да се обадим!За
земята и
>другите
>подобни до сега вдигаха шум за всичко нередно ,но
не
>постигат
>много.Трябва и ние, всеки по отделно да заяви
>интерес пред мин.на околната
>среда иводите и другите държавни институции. В
>момента Надежда пуска такива писма 'заявления за
>интерес' от името на всички които
>им пука.До сега, за застрашените месности, такива
>писма са пускали само
>фондасии и org. така че ако се съберем 100тина
човека
>със статут на
>заинтересовани граждани ,ще утежним живота на
всеки
>потенциален строител
>на Иракли! Трабват ми трите имена, ЕГН , Но на
лична
>карта , Адрес за
>кореспонденция.Аз ще попълня данните в писмата
>заявления и ще ги
>пусна в Министерството и в РИОСВ.Моля те виж какво
>можеш да направиш с
>познати и приятели Дай им моя е-мейл
>(jiviola@abv.bg) и тел(02/9871766, 0886511879)ако
>искат допълнителна инфо. или ми прати колкото можеш
>данни. Надявам се че
>можеш да помогнеш. Разпространявай инфо. Това е
>важно!! ще строят 4
>ВИЛНИ СЕЛИЩА в непосредствена близост с резервата
>! Можем да ги спрем но трябва да действаме БЪРЗО и
>да действаме
>все пак. за разлика от обикновено!

edit: "преведох" латиницата, моля те пиши на кирилица, доста по-четимо става.

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 11:31 am 
Дзен-лунатик

Хайде сега малко информация от някакви източници кой и какво точно ще строи на Иракли, може ли?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 1:25 pm 
За съжаление не знам повече. Просто "постнах" е-мейла(беше на латиница), който получих. Честно казано, не съм оптимист и не мисля, че каквито и да е "граждански инициативи" могат да спрат мутрягите в България(поне не още, дано някой ден).

Post subject: Re: Застрояват Иракли
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 3:23 pm 
Шопландски боец

TREVOGA wrote:
Трабват ми трите имена, ЕГН , Но на
лична
>карта , Адрес за
>кореспонденция.

А ключът от квартирата, където са парите? Не че нещо, просто ще е по-лесно...

Profile  

Post subject: Re: Застрояват Иракли
PostPosted: Wed Mar 22, 2006 8:36 pm 
Дилвиш Прокълнатият wrote:
А ключът от квартирата, където са парите? Не че нещо, просто ще е по-лесно...

Що, имаш квартира пълна с пари?
Тогава задължително си прати личните данни...

Не, сериозно, хубаво е, че си чел Илф и Петров, но, както казах по-горе, това е просто е-мейл, който получих. Изобщо не е задължително да го следваш буквално; пиша го изрично, щом се налага. Предполагам, хората биха се зарадвали на всякаква помощ, ако имаш отношение към това място(и някакви предложения), моля, свържи се с тях, без да си даваш личните данни.

Просто реших, че вашият Сивостен е място, където общуват хора с отношение към природа, с чувство за обществена отговорност и със самочувствие да защитават идеите си, и следователно - подходящ за подобно послание. Може и да греша...

Няма какво да кажа повече.

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 1:05 am 
Шопландски боец

Драги ми Иполит Матвеевич, когато човек препраща "просто е-мейл"-и, които е получил, обикновено го прави лично, а не в общественото пространство. Ако го прави публично - както, драги ми Мацист, го правиш ти - то се предполага, че поема поне част от отговорността (стига да има години за това, естествено).

И, най-малкото, за какво са тия лични данни? Ако е за подписка - ами добре, дай дата, час, място и всеки заинтересован ще отиде. Ако е за финансова помощ - дай банкови сметки, ако някому се откъсне от сърцето, ще преведе. Ако е за протест - кога, къде, пред кого, с кого... това са все неща, поне малко от малко важни за протестиращите.

Така че, драги Иполит Матвеевич, важното е леда да не се пропука. А за целта господа съдебните заседатели не могат да помогнат без поне една подробност.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 9:42 am 
Дзен-лунатик

Аз подробности заръчах още вчера бре другарю Дилвиш, ама нъцка... Предполагам, че "За Земята" трябва да знаят нещо за инициативата, ама и от тях нямам още писмо, а съм им в мейл листата, тъй че информацията упорито не ще и не ще да идва.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 11:45 am 
Драги ми Прокълнат,

Кое от по-горното не разбра?
Писах, че препращам послание, не се интересувам от никакви ключове. Оттук нататък си е ваш проблем как ще помагате, дали ще помагате и на кой ще си давате данните.

Аз лично писах на дадения е-мейл, хората бяха така добри да ми отговорят. По-долу ще дам прикачените към отговора файлове, за да не се налага да си раздавате личните данни.(предполагам и Вие, другарю Даос, можехте да направите същото).

Ама наистина повече няма какво да добавя към тая тема и изобщо в тоя форум.

Ако някой иска да си кореспондира лично с мене - yassen_v@yahoo.com. Ще му дам пълна информация къде и как да ме открие. (или да пита Хриси)

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 11:49 am 
До Директора на РИОСВ – Бургас

Заявление за интерес

От: ……………………………………………………………………………ЕГН ………………….
л.к…………………………, адрес за кореспонденция: …………………………………………….

Уважаеми господин Директор,

Бих искал да бъда считан за заинтересовани страни относно всички инвестиционни намерения постъпващи в РИОСВ- Бургас свързани със застрояване в района на потенциални НАТУРА 2000 места: „Плаж Обзор – Иракли”, „Емине”, „Свети Влас – Горица”, в частта им от Свети Влас до Обзор от крайбрежната ивица до пътя Бургас – Варна. Моля да информирате за това всички инвеститори или заявители на такива намерения.

Считаме, че всяко едно такова намерение следва да минава пълна процедура по ОВОС, доколкото пряко засяга бъдеща защитена зона от националната и Европейските екологични мрежи.

Дата:
С уважение:
/……………………………………../

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 11:51 am 
До Министъра по околна среда и водите
Г-н Джевдет Чакъров

Заявление за интерес

……………………………………………………………………….ЕГН: ……………………………..
л.к………………………., адрес за кореспонденция: ……………………………………………

Уважаеми господин Чакъров,

Бих искал да бъда считан за заинтересована страна относно всички инвестиционни намерения постъпващи в МОСВ свързани със застрояване в района на потенциални НАТУРА 2000 места: „Плаж Обзор – Иракли”, „Емине”, „Свети Влас – Горица”, в частта им от Свети Влас до Обзор и от крайбрежната ивица до пътя Бургас – Варна. Моля да информирате за това всички инвеститори или заявители на такива намерения.

Считам, че всяко едно такова намерение следва да минава пълна процедура по ОВОС, доколкото пряко засяга бъдеща защитена зона от националната и Европейските екологични мрежи.

Дата:

С уважение:
/ …………………………………. /

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 11:51 am 
Здравейте приятели.
Обръщам се към Вас, защото е време да прекратим безобразията които се вършат с нашата природа и най-интензивно по Черноморието. Останали са ни само няколко кътчета с непокътната, чиста природна красота, всичко останало е застроено с мегаломански комплекси и хотели, заринато в бетон и боклуци. Ние си мълчим и се чувстваме безсилни а те строят! Сега планират поредното застрояване. Ще унищожат Иракли! Това е едно райско кътче в близост до Обзор. Там се простира близо седем километрова пясъчна плавна ивица зад която се издигат склоновете на крайна Стара Планина. Две части от тази местност са със статут на защитени местности и забраняват “строителството и други дейности които ще променят естествения облик на местността”. Но Швейцарската фирма BIP.AG широко рекламира в сайта си как ще застрои частта от Иракли която все още няма статут на резерват. Независимо че такъв статут се предвижда от проекта на Натура 2000 http://www.natura2000bg.org. Защото за всички е ясно че едно застрояване в която и да е част от местността ще унищожи всичко което е опазено до сега. Филиала на BIP.AG - Swiss Properties Ltd. е запланувал изграждането на ЧЕТИРИ вилни комплекса (ако ти се плаче виж сайта http://www.swissproperties.net). Втори Слънчев бряг е на път!
Стига сме мълчали и бездействали, изхождайки от презумпцията, че нищо не можем да сторим. Напротив можем има достатъчно възможности предвидени в нашето законодателство, които ни дават реална власт като граждани на РБ сами да определяме каква да е страната ни. Една от първите стъпки които трябва да предприемем е да изпратим “заявления за интерес” до МОСВ и до РИОСВ Бургас. По закон всяко лице подало такова заявление се счита заинтересована страна. Ние трябва да покажем на всички власт имащи ясно и категорично, че сме заинтересовани страни. Обща подписка няма да е достатъчна, този път всеки един от нас трябва да поеме лична инициатива и да заяви, че не му е безразлично и то до институциите които имат реалната власт да определят кой и дали ще се строй на Иракли. С тези писма всеки един от нас придобива официален статут пред институциите и бъдещите строители и те по закон са длъжни да ни осведомяват за всеки инвестиционен проект касаещ Иракли. Ако те пренебрегнат статута ни на заинтересовани страни, не се съобразят с искането ни за пълна процедура по ОВОС или не ни уведомят за инвестиционните си проекти, ние всеки един от нас, има законната власт да иска прекратяване на строителните работи. Но най-важното е, че ще докажем на държавата, на широката общественост и на ламтящите за земята ни “инвеститори”, че няма да се примирим със сделки “под масата” и настояваме на правото си сами да определяме съдбата на земята и природата ни.
Разчитаме на вашата подкрепа сега и за бъдещите ни стъпки.
Не можем повече да позволяваме да унищожават природата по нашето Черноморие защото скоро нищо няма да ни остане!
Практични пояснения относно тази конкретна инициатива: Тъй като тези писма са официални документи пред МОСВ и РИОСВ Бургас трябва да попълните точно и коректно исканите данни в приложените бланки да ги принтирате и подпишете, НЕ попълвайте датата, тя трябва да се попълни в деня на подаването на писмото в конкретната институция(МОСВ и РИОСВ Бургас ) , направете копие от писмата, защото на него при подаването трябва да ви поставят печат и да напишат вашия входящ номер. От тук нататък имате два варианта: или да отидете лично до МОСВ и РИОСВ Бургас , защото според техните изисквания писма от този тип не се приемат по пощата или по интернет. Другото което, правим за ваше улеснение е, че такива писма се събират в офиса на ” За Земята” (екологична НПО) от където ги ще ги депозираме в посочените инстанции. Там можете също така да попълните бланки и на място. http://www.zazemiata.org Тази инициатива трябва да приключи до седмица, за да можем да продължим с другите стъпки за опазването на Иракли.
Надявам се скоро да имаме сайт, за да можем своевременно да ви информираме за всичко с което може да се помогне на Иракли!

Ива Николова
Надежда Максимова
Ненчо Балкански
Светослав Митев
Цветин Шущарков

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 12:54 pm 
Дзен-лунатик

Ей това имах предвид под информация. Благодаря :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 1:44 pm 

На мен наистина ми се доплака като видях проекта за вилна зона, и то дори не от природозащитна гледна точка. Подобни сгради на такова разстояние от бреговата линия с толкова бедно залесяване и вероятно с плитки основи за вилите... не Слънчев Бряг, ами свлачище ще има...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 6:40 pm 
Шопландски боец

РИОСВ!?!?!? :shock: :shock: :shock:

Благодаря за информацията - наистина - но т`ва РИОСВ... Стават за изпращане на едно, доста специфично при това, място, което няма да напиша, тъй като е нецензурно...

Пробвахте ли UNDP? Централата на ООН за България е малко над Попа, току-виж ударили едно рамо.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 23, 2006 6:55 pm 
Абе, Устапе, абе, Бендереее..., не мога да не призная, че започвам да ти се радвам, чак не се сдържах да не продумам...
Дано не всички са празнодумци като нас от подобна висота(като твоя милост) или по-посредствени(като моя милост). Но надеждата ми е в приятеля даос и всички свестни заралии!
Късмет момчета, каузата е добра!

Нали някой казваше: "калпав народ, прекрасна природа..." А без природа?

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 2:50 pm 
Шопландски боец

Устапе, ако искаш помощ, хубаво. Ако искаш да се заяждаш, също хубаво. Но някак, когато искаш помощ да се заяждаш с тия, от които я искаш... тъпо е. Доста.

А с РИОСВ съм работил, и затова ти казвам, че по-големи мърди и клатикраци не съм виждал. Но като искаш да си чукаш главата сам - давай, едва ли ще уври.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 4:04 pm 
Дзен-лунатик

Не бре другарю Дилвиш, то щом е държавно много ясно, че ще е мъдочесане и ташакобаране, ама какво пък ни пречи да обиколим приятелчета и познати да попълнят въпросните заявления. Аз лично за този уикенд планирам една обиколка сред заралийските си приятели и с малко късмет другата седмица смятам да цъфна в офиса на За Земята със стотина заявления. Все си е гражданска позиция :)

П.П. Мен ми е странно, че само аз и ти проявяваме интерес към темата...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 4:13 pm 
The Chair of Indefinite Studies

Дори при положение, че съм роден в Бургас, не знах що е "Иракли", преди да прочета темата... не се очудваи, че само вие си пишете.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 9:32 pm 
Шопландски боец

Не се
Quote:
очудва
, на това му се вика "завоалирана критика" тип "думам ти, дъще, сещай се, снахо".

Клиф, проблемът е, че РИОСВ са зле в сравнение с другите звена, а не, че по принцип са зле като част от държавна структура - тоест, там на хора, свикнали да си клатят краката, им прилошава от бездействие...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 9:45 pm 
Star-crossed voyager

Cliff_Burton wrote:
П.П. Мен ми е странно, че само аз и ти проявяваме интерес към темата...

Не е точно така, но празното говорене за мен е само за маловажни въпроси.

Хакуна матата,
Симба

The moment may just last

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 27, 2006 2:57 pm 
Защо мислиш, че някой се заяжда бе, прокълнати приятелю?
(може би малко ти)
Много сте се стресирали в тези форуми.
Напротив много се радвам, че все някой проявява интерес към темата, та и за това от време на време проверявам. Може би защото аз освен да си пратя личните данни(този въпрос го разгледахме?) и да пиша в някакъв небудещ-интерес топик, много повече не мога да направя. Жалко.
А иначе по-горното беше, за да подканя такива начетени люде като тебе(очевидно с опит с държавните институции) да не използват само устата си(извинявам се), ами и малко да действат...? Разбира се, няма нищо задължително.

Хей, Cliff, ако има някакви новости (и си в течение) дали е възможно да ги постваш тук? Вярно е, че хората си имат уеб-сайтове, но все пак?

А сега ме извинете, отивам да си чукам главата, дано уври...
Казвали ли са ти, че си малко неоснователно рязък?
Ако дадеш по-подходяща тема за заяждане, имам желание да се пробвам, дори ще се регистрирам, ако нямате нищо против. :-)

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 27, 2006 2:59 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

нямаме :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 27, 2006 3:15 pm 
Дзен-лунатик

Ами новото е ей тоя блог На който му е интересно да ходи там да чете. За вас не знам, но аз поне този уикенд съм на море.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 27, 2006 11:54 pm 
Шопландски боец

Тревожни ми приятелю (непознат ми, като че ли... но може и аз да бъркам...), повярвай ми, не си ме виждал на какво приличам, когато съм рязък. Сега съм си направо бижу, да ти кажа.

Но, съгласи се, Иракли е една част от природата, но далеч не единствената. И аз бих помогнал, ако някой се захване с организацията, тъй като в момента се занимавам основно с по-подземната част от природата и не ми остава много време за надземната.

Та такива ми ти работи... Един съвет - от чукане най-много да омекне. За да уври, ще трябва да се потопи в течност, която да бъде кипната. Специфична особеност просто...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Mar 30, 2006 6:36 pm 
Ех, как пък не мога да се стърпя....
Вероятно има течности, дето да кипят при 37С, дори съвсем нетоксични. Не знам, просто предположение, но идва да покаже, че и този ти съвет не е съвсем точен. :-D
Изобщо, както казах, дай тема, за мен ще е удоволствие да поспоря с теб.

Мерси за блога, Cliff!

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]